هنروتجربه:رییس انجمن مالکان سالن‌های سینمای ملی آمریکا درمورد نیازهای حمایتی سالن‌های سینمای این کشور هشدار جدی داده است.

به گزارش سایت هنروتجربه جان فیتین؛ رییس انجمن مالکان سالن‌های سینمای ملی آمریکا به نیابت از سینماهایی که سازمانش را تشکیل می‌دهند به دولت هشدار داده و گفته است که سالن‌های زنجیره‌ای سینما در آمریکا نمی‌توانند منتظر ورود جو بایدن به کاخ سفید بمانند و همین حالا به کمک نیاز دارند.

او گفته کنگره باید در نخستین فرصت لایحه «صحنه‌های‌مان را نجات دهید» را تصویب کند. این تلاش ۲ حزبی برای اهدای میلیاردها دلار کمک مالی به مکان‌های برگزاری کنسرت‌ها و سالن‌های سینما است که ضربه‌های عظیمی از قرنطینه‌های مرتبط با کووید -۱۹ خورده‌اند.

فیتین می‌گوید اگر این لایحه تصویب نشود، صنعت نمایش دچار موجی نابودکننده از ورشکستگی و انحلال شرکت‌ها می‌شود. او می‌گوید زمان بسیار مهم است و در جلساتی که بین نوامبر و به قدرت رسیدن بایدن در ژانویه برگزار می‌شود، او دوباره خواستار تصویب آن خواهد شد.

فیتین گفت: «ما امیدوار هستیم که از این ایده پشتیبانی بیشتری شود. ما خواستار یک برنامه کمکی ۱۵ میلیارد دلاری برای کسب‌وکارهایی هستیم که به خاطر بحران کرونا ضربه بزرگی خورده‌اند. این شامل صحنه‌های نمایش، کنسرت‌ها و سالن‌های سینما می شود. براساس این قانون، اگر شما در سال ۲۰۱۹ مشغول کار بودید و وضع‌تان خوب بود و بعد در سال ۲۰۲۰ تعطیل شدید یا به شدت تحت تاثیر قرار گرفتید، می‌توانید مقداری کمتر از نصف سودتان در سال ۲۰۱۹ کمک مالی دریافت کنید».به گفته او این مبلغ می‌تواند نقدینگی کوتاه مدت مورد نیاز شرکت‌ها را تامین کند تا به آن سوی پاندمی برسند.

فیتین اضافه کرد: «حتی با وجود اینکه در ۴۸ ایالت اجازه بازگشایی سال‌ ها را گرفته‌ایم ، بدون مجموعه‌ای قابل توجه از فیلم‌های بزرگ و با توجه به اینکه مردم هنوز نگران ویروس هستند، سودهای‌مان نابود شده هستند. ما داریم با باز نگه داشتن کسب‌وکارمان ضرر می‌کنیم. این وضعیت برای خیلی خیلی از شرکت‌ها  وضعیت مرگ یا زندگی است».

ورایتی