هنروتجربه: در چهارمین روز از کارگاه فیلم‌سازی، روز چهارشنبه ۲۱ آبان استانیسلاو دونچو کارگردان فیلم «نامه‌هایی از جنوبگان» با مجید برزگر درباره این فیلم و هم‌چنین سینمای هنری ایران و بلغارستان صحبت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی هنروتجربه، چهارمین روز از کارگاه فیلم‌سازی چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی، روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه از ساعت ۲۲ تا ۲۳ برگزار می‌شود. در این کارگاه استانیسلاو دونچو کارگردان فیلم «نامه‌هایی از جنوبگان» از کشور بلغارستان با مجید برزگر کارگردان و تهیه‌کننده درباره این فیلم و هم‌چنین سینمای هنری ایران و بلغارستان صحبت می‌کند.

استانیسلاو دونچو فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی فیلم و تلویزیون از دانشگاه نوین بلغارستان صوفیه است و در سال ۲۰۰۰ به عنوان دانشجوی برتر سال برگزیده شده است. او با فیلم دانشجویی «تحت تعقیب» برنده جوایز زیادی از جمله «گل رز طلایی» و «جام تلخ» شد. هم‌چنین دونچو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ در دانشگاه نوین بلغارستان به تدریس مشغول بوده است.

این گفت‌وگوها از صفحه اینستاگرام هنروتجربه به آدرس honarotajrobe@ و صفحه اینستاگرام استانیسلاو دونچو کارگردان «نامه‌هایی از جنوبگان» به آدرس stanislav.donchev.9@ در ساعت اعلام شده قابل بازدید است.

در خلاصه داستان «نامه‌هایی از جنوبگان» آمده است: یک مادر تک سرپرست برای این‌که پسرش از غم از دست دادن پدرش ناراحت نشود، به او دروغ می‌گوید که پدرش برای سفری اکتشافی به قطب رفته‌ است اما با تعلل در گفتن حقیقت به پسرش در نهایت به خودش و فرزندش آسیب می‌زند…..

«نامه‌هایی از جنوبگان» روز چهارشنبه ۲۱ آبان ساعت ۲۰ و روز دوشنبه ۲۶ آبان ساعت ۲۰:۵۰ از سایت هاشور نمایش داده می‌شود.

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از ۱۷ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۹ مصادف با ۷ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ برگزار می‌شود که در این برنامه ضمن نمایش آنلاین ۱۶ فیلم‌ مطرح اروپایی از سایت هاشور به صورت رایگان، نشست‌های نقد و تحلیل نیز به شکل زنده در اینستاگرام «هنروتجربه» تدارک دیده شده‌اند.