هنروتجربه: فیلم‌ساز جوان دانمارکی مایکل نوئر که سال گذشته با جدیدترین فیلم داستانی‌اش با نام «پیش از یخبندان» (۲۰۱۸) به جشنواره جهانی فیلم فجر آمده بود، یک پیام ویدئویی اختصاصی به بهانه نمایش فیلمش در چهارمین هفته فیلم اروپایی فرستاده است.«پیش از یخبندان» امروز (سه شنبه ۲۰ آبان) در ساعت ۱۹ و شنبه ۲۴ آبان در ساعت ۱۷ قابل مشاهده از سایت هاشور است.

نوئر در ابتدای این پیام ویدئویی درباره انتخاب فیلمش به عنوان یکی از آثار «چهارمین هفته فیلم اروپایی» که از هفدهم آبان برپا شده است، می‌گوید: «خیلی خوش‌حالم که فیلمم «پیش از یخ‌بندان» در هفته فیلم اروپایی در ایران برای شما به نمایش درمی‌آید».

و در ادامه در مورد فیلم خود چنین توضیح می‌دهد: «این فیلم برای من درباره خانواده و مبارزه یک پدر است برای اطمینان از این‌که فرزندانش زمستان را به سلامت پشت سر بگذارند .این پدر می‌خواهد با وجود هر اتفاقی، آینده خوبی را برای آن‌ها بسازد. همه می‌دانیم که برای هر پدر و مادری خیلی مهم است که هر کاری برای تأمین و بهبود شرایط زندگی فرزندان‌شان انجام بدهد».

این کارگردان پس از معرفی نقش اصلی فیلمش، یسپر کریستنسن، و یادآوری این نکته که احتمالا سینمادوستان او را از فیلم‌های جیمز باند می‌شناسند، یادی از نوید محمدزاده می‌کند و به مخاطبان هفته فیلم می‌گوید: «دوست دارم لطف کوچکی به من بکنید. من سال گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر بودم ولی به جشنواره توکیو هم رفتم و در آن‌جا این شانس را داشتم که جایزه یک بازیگر بزرگ را بدهم، نوید (محمدزاده). اگر او را دیدید، لطفاً سلام و ادای احترام مرا به او برسانید».

مایکل نوئر در پایان پیامش هم عنوان می‌کند: «دوست دارم بدانید که واقعا شیفته سینمای ایران هستم؛ پس عشق و احترام بی‌کران مرا بپذیرید؛ و امیدوارم از دیدن فیلمم لذت ببرید».