هنروتجربه: نامزدهای دریافت جوایز سی‌امین دوره گاتهام معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه ، جوایز گاتهام با پشتیبانی «پروژه فیلم مستقل»، با هدف تجلیل از فیلم‌های مستقل، نامزدهای دریافت جوایزش را معرفی کرد.

در این رقابت فیلم‌هایی که با بودجه‌ای بیش از ۳۵ میلیون دلار ساخته شده باشند جایی ندارند و به همین دلیل فیلم‌های مطرح سال چون «۵ هم خون» ساخته اسپایک لی، «منک» ساخته دیوید فینچر، «آسمان نیمه‌شب» ساخته جورج کلونی در این رقابت جایی نیافتند.

امسال گزارش شده بود که ۱۵۴ فیلم بلند در رقابت جای گرفته‌اند در حالی که سال پیش تعداد فیلم‌های این بخش به ۱۳۸ عنوان می‌رسید. در بخش مستند اما مثل سال گذشته ۱۲۸ فیلم پذیرفته شدند. در بخش سریال‌های تلویزیونی ۱۶۶ سریال کوتاه و بلند پذیرفته شدند در حالی که سال گذشته ۱۲۲ سریال وارد این رقابت شدند.

نامزدهای جوایز گاتهام ۲۰۲۰ 

بخش بهترین فیلم بلند: «دستیار»، «اولین گاو»، «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»، «سرزمین آوارگان» و «یادگار» .

 بهترین مستند: «۷۶ روز»، «شهرداری»، «ماشین زمان ما»، «هزار زخم»، «زمان» .

 بهترین فیلم بلند بین‌المللی: «باکورو»، «لاغر»، «بامزه‌ها»، «خصوصیات متمایز»، «مارتین ادن» و «وولف‌واکرز» .

جایزه بینگهام ری برای بهترین کارگردان نوظهور :کارلو میرابلا-دیویس، رادا بلانک، اندرو پترسون، چنینگ گادفری پیپلزو الکس تامپسون .

 بهترین فیلمنامه: «آموزش نادرست»، «اولین گاو»، «نمونه چهل ساله»، «چهارده» و «گستره شب».

 بهترین بازیگر مرد: ریز احمد برای «صدای آهن»، چادویک بوزمن برای «اعماق سیاه ما رینی»، جود لا برای «آشیانه»، جان ماگارو برای «اولین گاو»، جسی پلمانزبرای «دارم به پایان چیزها فکر می‌کنم»

 بهترین بازیگر زن: نیکل بهاری برای «خانم نوزدهم»، جسی باکلی برای «دارم به پایان چیزها فکر می‌کنم»، یا-جونگ یون برای «میناری»، کری کون برای «اشیانه» و فرانسیس مک‌دورمند برای «سرزمین آوارگان» .

ایندی وایر