هنروتجربه:دو کشور روسیه و ترکیه نیز فیلم‌های منتخب خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۱ معرفی کردند.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم «رفقای عزیز» به کارگردانی سینماگر مطرح روسیه، آندری کونچالوفسکی در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز سینمایی اسکار نمایندگی می‌کند. این سومین بار است که فیلمی از این کارگردان روسی در جوایز اسکار شرکت داده می‌شود. «رفقای عزیز» نخستین اکران خود را در جشنواره فیلم ونیز تجربه و جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کرد. جولیا ویسوتسکایا، ولادیسلاو کوماروف، آندره گوسف، یولیا بورووا و سرگئی ارلیش در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

سینمای ترکیه نیز اعلام کرد فیلم «معجزه در سلول شماره ۷» را برای رقابت در اسکار ۲۰۲۱ برگزیده است. این فیلم به کارگردانی مهمت ادا اوزتکین روایت‌گر داستان مردی دارای معلولیت ذهنی است که با دختر کوچک و مادربزرگ خود در روستایی زندگی می‌کند اما یک روز متهم به قتل دختر فرمانده می‌شود. این فیلم اقتباسی از یک فیلم کره ای با همین نام است که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. «معجزه در سلول شماره ۷»  در ماه اکتبر ۲۰۱۹ در سینماهای آلمان اکران شد و امسال نیز به صورت آنلاین در چندین کشور اکران شده است.

تاکنون کشورهایی چون ژاپن، اسپانیا، لهستان، سوئیس، بوسنی و هرزگوین، اوکراین، لوکزامبورگ، الجزایر، سنگاپور، ونزوئلا، فلسطین و ایران با فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی، نمایندگان خود را برای اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرده اند.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ روز اول دسامبر (۱۱ آذرماه) اعلام شده است. فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.

ایندی‌وایر

برچسب‌ها: