هنروتجربه:ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات میزبان نمایش فیلم های بلند، کوتاه مستند و انیمیشن ایرانی در بخش‌های مختلف خواهد بود.

ششمین جشنواره فیلم زنان هرات از تاریخ ٢٨ تا ٣٠ نوامبر (٨ تا ١٠ آذر) در کشور افغانستان برگزار خواهد شد و فیلم «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی و به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی که امسال نماینده سینمای افغانستان در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار است، در بخش رقابتی بین‌الملل فیلم‌های بلند جشنواره فیلم زنان هرات حضور دارد. همچنین فیلم‌های «متری شیش و نیم» به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی، «دارکوب» ساخته بهروز شعیبی و «خداحافظ دختر شیرازی» به کارگردانی افشین هاشمی در بخش رقابتی بین‌الملل فیلم‌های بلند این رویداد سینمایی حاضر است.

«سفر به ماه با کفش های پاشنه بلند» به کارگردانی فاطمه مومنی، «شهر بازی» ساخته کاوه مظاهری، «جذام» از علی محمد اقبال دار، «پیاده» به کارگردانی شکوفه کریمی، «سالروز تولد» ساخته عاطفه خادم الرضا و «ملاقات» به کارگردانی آزاده موسوی و «فیلمرغ» ساخته امیر مسعود سهیلی در بخش رقابتی بین‌الملل فیلم‌های کوتاه داستانی این جشنواره به روی پرده خواهند رفت.

در بخش رقابتی بین‌الملل فیلم‌های بلند مستند نیز «دلبند» ساخته یاسر طالبی، «خاتمه» به کارگردانی هادی و مهدی زارع و «عروسی پسر زینت» از  فرهاد ورهرام به نمایندگی از سینمای ایران نمایش خواهند داشت و «کلاف» ساخته ملیحه غلامزاده و «این سو، آن سو» ساخته لیدا فضلی در بخش انیمیشن و «آناهید» به کارگردانی رضا علی‌پور هم بخش نمایش‌های ویژه حضور دارند.