هنروتجربه: دبیر هفدهمین جشنواره فیلم کوتاه «نهال» از انتشار مجدد فراخوان این جشنواره خبر داد.

به گزارش سایت هنرو تجربه به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه «نهال»، عماد حسینی فرد دبیر هفدهمین دوره‌ جشنواره‌ دانشجویی فیلم کوتاه «نهال» گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص پیش آمده، مشکلات زیادی در فرایند تولید و ثبت فیلم‌های دانشجویان به وجود آمد و جشنواره‌ نهال اعلام کرده بود که مهلت مجدد ارسال و ثبت آثار را متعاقبا اطلاع رسانی خواهد کرد. این مهلت مجدد، با انتشار فراخوان و بازگشایی مجدد سایت جشنواره در اسفندماه سال ۱۳۹۹ اتفاق خواهد افتاد تا دانشجویانی که با توجه به شرایط به وجود آمده، مراحل تولید و پس‌تولید فیلمشان به تعویق افتاده بود بتوانند آثار خود را ثبت کنند. همچنین دانشجویانی که آثار خود را ثبت کرده اما نتوانسته بودند آن‌ها را به صورت فیزیکی به جشنواره برسانند، فرصت انجام این کار را داشته باشند».

او در مورد زمان برگزاری جشنواره توضیح داد: «با تصویب شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌ نهال، هفدهمین دوره‌ جشنواره در خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.»

حسینی‌فرد همچنین در رابطه با افرادی که می‌توانند در هفدهمین دوره‌ جشنواره شرکت کنند، یادآور شد: «با توجه به اینکه هفدهمین دوره جشنواره در واقع باید در خردادماه سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شد، تمامی دانشجویانی که مشمول شرایط شرکت در جشنواره در خردادماه امسال می‌شدند، می‌توانند در جشنواره‌ای که در خرداد سال آینده برگزار می‌شود نیز شرکت کنند. به عنوان مثال اگر دانشجویی سال ۱۳۹۹ فارغ‌التحصیل شده باشد و دیگر دانشجو به حساب نیاید، همچنان می‌تواند در این دوره از جشنواره شرکت کند. همچنین امسال برای نخستین بار، در بخش «سال اولی» جشنواره، آثار دانشجویی هر ۲ ورودی سال ۹۸ و ۹۹ پذیرفته می‌شود».

او در رابطه با شرایط برگزاری جشنواره اعلام کرد: «اولویت و تمامی تلاش ما، برگزاری جشنواره، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، به صورت حضوری است. اما اگر چنین شرایطی مهیا نشد، به برگزاری جشنواره به صورت نیمه‌حضوری رو می‌آوریم و حتی اگر برگزاری در حالت نیمه‌حضوری هم ممکن نبود، به ناچار جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که حتی در صورت مجازی برگزار شدن جشنواره، هیچ‌کدام از فیلم‌ها، آنلاین اکران نخواهند شد».

دبیر جشنواره «نهال» بیان کرد: «تیم جشنواره از همان ابتدا به برگزاری جشنواره به صورت مجازی فکر می‌کرد اما از آنجایی که یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها و ویژگی‌های جشنواره‌های دانشجویی مانند «نهال»، گردهمایی دانشجویان دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف و دیدن آثار یکدیگر است، برگزاری آن‌ها به صورت مجازی، باعث از بین رفتن بسیاری از ظرفیت‌های جشنواره‌ها می‌شود».