هنروتجربه: هیات مدیره خانه سینما در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در کلیه پروژه‌ها، از تشکیل شورایی از متخصصین و نمایندگان صنوف در زمینه‌های مختلف فیلم‌سازی خبر داد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی خانه سینما،، هیات مدیره خانه سینما در بیانیه‌ای نسبت به فیلم‎برداری فیلم‌ها در دوران کرونا بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: «دامنه شیوع ویروس کرونا به صحنه‌های فیلم‌برداری رسیده است. عوامل انسانی انواع تولیدات صنعت تصویر کشور اعم از داستانی، مستند و انیمیشن در تولید آثار سینمایی، سریال، فیلم کوتاه و غیره در خطر هستند. جان تک تک نیروهای فیلم‌سازی بالاخص اعضای خانه سینما برای ما اهمیت دارد و در مقابل آنان مسئول هستیم. لذا بواسطه همین تعهد دستگاه‌های سیاستگذار، سرمایه‌گذار و تولید کننده انواع صنعت تصویر را در قبال کسانی که در حرفه‌های مختلف فیلم‌سازی فعال هستند، بویژه اعضاء خانه سینما پاسخگو می‌دانیم.

هیات مدیره خانه سینما توجه به توصیه‌های ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در کلیه پروژه‌ها را برای حفظ جان تمامی عوامل انسانی الزامی دانسته و در همین راستا و بنا به وظیفه ذاتی خود که حمایت از اعضای جامعه اصناف سینمایی کشور است، تشکیل شورایی از متخصصین و نمایندگان صنوف در زمینه‌های مختلف فیلم‌سازی را در دستور کار خود قراد داده است.

این شورا با بررسی شرایط و امکانات لازم و همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور اصول و تمهیدات شایسته را برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در میان عوامل فیلم‌سازی وضع خواهد کرد و خانه سینما مراکز و افراد ذیربط را موظف به اجرای آن و راهکار‌های تبیین شده می‌داند.

قطعاً حفظ سلامتی اعضای خانه سینما همراه با توجه به مشکلات حرفه‌ای و معیشتی آنان، با دقت و حساسیت لازم مورد نظر خواهد بود».