هنروتجربه: کوئنتین تارانتینو اولین رمان خود بر اساس فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را می‌نویسد.

به گزارش سایت هنروتجربه، انتشارات هارپرکالینز از انعقاد دو قرارداد جدید با کوئنتین تارانتینو خبر داد که به موجب آن این فیلم‌ساز برجسته سینما، فیلم پرفروش «روزی روزگاری در هالیوود» را به یک رمان تبدیل می‌کند و دیگری کتاب «اندیشه سینما» شامل مقاله‌ها، نقدها و یادداشت‌های شخصی این کارگردان است.

رمانی «روزی روزگاری در هالیوود»، اولین اثر داستانی تارانتینو خواهد بود که قرار است تابستان سال ۲۰۲۱ منتشر شود. در این کتاب تارانتینو داستان را گسترش داده و به شکلی تازه و غافلگیرکننده از چارچوب فیلم فاصله می‌گیرد. رمان تارانتینو از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» نیز ابتدا به صورت چاپی و دیجیتال توسط هارپر پرنیال (Harper Perennial) منتشر می‌شود و نسخه ویژه این رمان چند ماه بعد و در پاییز سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد. دومین کتاب او «اندیشه سینما» نیز کاوشی عمیق درباره سینمای دهه ۱۹۷۰ و دربرگیرنده مقاله‌ها، نقدها و یادداشت‌های شخصی این کارگردان خواهد بود.

تارانتینو با اشاره به هیجان نوشتن اولین رمان خود گفته است: «در دهه ۷۰، رمان‌هایی که براساس فیلم‏‌ها نوشته می‌شدند اولین کتاب‌های بزرگسالی بودند که با آن‌ها بزرگ شدم و تا همین امروز هم‌چنان به این ژانر علاقه خاصی دارم. بنابراین به عنوان یکی از طرفداران تبدیل فیلم به رمان، با افتخار خبر انتشار رمان «روزی روزگاری در هالیوود» را به عنوان سهم خود در این ژانر فرعی ادبیات اعلام می‌کنم».

ورایتی