هنر و تجربه: کمپانی «آی‌اف‌سی» اولین آنونس رسمی مستند جدیدش با عنوان «ام‌ال‌کی/ اف‌بی‌آی» / MLK/FBI را عرضه کرده است؛ مستندی که به جزییات نظارت اف‌بی‌آی بر زندگی و فعالیت‌های دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور می‌پردازد که زیر نظر جی. ادگار هوور صورت گرفت.

سام پولارد که در مقام کارگردان و تهیه‌کننده مستندهای تحسین‌شده‌ای چون «آقای سول!» / Mr. Soul! و «سامی دیویس جونیور: باید خودم باشم» / Sammy Davis, Jr.: I Gotta Be Me را در کارنامه دارد و فعالیت‌های سینمایی‌اش را با تدوین فیلم‌هایی از اسپایک لی مثل «تب جنگل» / Jungle Fever آغاز کرد، با این مستند ابتدا به جشنواره تورنتو رفت و بعد در جشنواره نیویورک حاضر شد.

در بخشی از خلاصه «ام‌ال‌کی/ اف‌بی‌آی» – که از پانزدهم ژانویه (۲۶ دی) به صورت محدود اکران خواهد شد – چنین آمده است: «دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور امروز به عنوان یک قهرمان آمریکایی به یاد آورده می‌شود: یک تاکتیسین سیاسی زیرک و رهبر اخلاقی‌ای که می‌خواست بین همه پیوند و ارتباط برقرار کند. با وجود این، در جریان فعالیت‌های سیاسی تاریخ‌سازش اغلب از سوی آژانس‌های مجری قانون و اطلاعات آمریکا به عنوان دشمن ایالات متحده در نظر گرفته و تهدید شد».

  • ایندی‌وایر