هنر و تجربه: روند تولید مستند «ایران‌زاد» کندتر از آنچه گروه سازنده تصور می‌کردند پیش می‌رود.

به گزارش سایت هنر و تجربه به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، فیلمبرداری مستند بلند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید‌ عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر این روزها در استان مازندران ادامه دارد، اما روند آن در شهرها و روستاهای مختلف ایران به دلیل شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا کندتر از آن‌چه در تصمیم اولیه تیم تولید بوده است، پیش می‌رود.

«ایران‌زاد» در چهارمین سفر استانی خود در استان مازندران، پای روایت‌های جوان‌ترین زن قصاب و نایب رییس صنف قصابان در بابل نشست و قصه‌هاو آوازهای آرمان فلاح‌پور خواننده فولکلور نوجوان مازندران را شنید.

همچنین صبا صفری عضو تیم ملی تنیس روی میز از موفقیت‌ها و آرزو‌هایش جلوی دوربین «ایرا‌ن‌زاد» صحبت کرد و سهراب قاسمی مدیر یک رستوران شناخته شده در ساری از داستان‌های کسب و کار خود گفت.

این مستند سینمایی که از اوایل ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و قرار است تا سال آینده در مناطق مختلف کشور ادامه پیدا کند، پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.به گفته مجید عزیزی، «ایران‌زاد» برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست بلکه به تجربه‌های زیسته ایرانیان معاصر می‌پردازد.

مجید عزیزی کارگردان مستند «ایران‌زاد» در کارنامه خود، تجربه تولید رسانه‌ای در بیش از ۲۵ کشور جهان را دارد و تاکنون موفق به دریافت جوایزی ازجشنواره‌های بین داخلی و خارجی شده است.از مهم‌ترین آثار او می‌توان به «تاریخ صدور» و «بدون مرز» اشاره کرد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از مشاور پروژه:محمد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمانمعصومی، پژوهشگر: سینا زارعی، مدیر فیلمبرداری: میثم بابایی، تدوین‌گر: محمدحسین حیدری، مدیر صدابرداری: احمد افشار، مدیربرندینگ: علی قرائتی، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح و مدیر رسانه‌ای: فرنوش آبا. عکس ها از مهدی کریمی است.