هنر و تجربه:  محمد شکیبانیا به‌عنوان «معاون مستند» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی انتخاب شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طی حکمی از سوی محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد شکیبانیا به سمت معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منصوب شد.

معارفه شکیبانیا عصر شنبه اول آذرماه ۱۳۹۹ در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد.حمیدی‌مقدم در این مراسم کوتاه در حضور جمعی از معاونان و مدیران این مرکز اظهار کرد: در برنامه امروز تودیعی نخواهیم داشت و از زحمات جناب رزاق‌کریمی تشکر می‌کنیم که سال‌ها در معاونت مستند تلاش کردند و کماکان در پست قائم‌مقام مرکز گسترش در خدمت‌شان خواهیم بود. ما همچنان به خدمات و همراهی ایشان نیازمند هستیم.

در ادامه مرتضی رزاق‌کریمی پس از تشکر از مدیرعامل مرکز گسترش گفت: آقای حمیدی‌مقدم با افکاری جسورانه و خلاقانه در حال ایجاد تحولاتی هستند که نشان می‌دهد حضورشان برای سینمای مستند مغتنم است. آقای شکیبانیا هم که شخصیتی چند وجهی دارند، از کارگردانی و تهیه‌کنندگی گرفته تا پژوهش، سوابق مدیریتی، صنفی و رسانه‌ای که مطمئنم ایشان خون تازه‌ای در رگ‌های مرکز خواهد دمید و شاهد شکوفایی بخش مستند مرکز بیش از گذشته خواهیم بود. من هم تا زمانی که دوستان لازم بدانند انجام وظیفه خواهم کرد و برای همه آرزوی سلامتی دارم.

محمد شکیبانیا عضو هیات مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند است و تاکنون تهیه‌کنندگی مستندهای «جایی برای فرشته‌ها نیست»، «ایران و غرب» و «جنگ به شیوه آمریکایی»، «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه»، «زمناکو»، «مادرکشی» و… را برعهده داشته است.

همچنین او با شروع پاندمی کرونا، فیلم‌های مستند «در خط مقدم»، «لیفت‌آپ» و «با من دست نده» را با موضوع اثرات اجتماعی و بهداشتی این ویروس، تهیه‌ و تولید کرد.