هنر و تجربه:دیوید فینچر در گفت‌وگوی تازه‌اش با مجله «توتال فیلم» کاملاً بی‌پرده از وضعیت خاص هالیوود در این روزگار گله کرده‌است.

فینچر که اثر جدیدش با عنوان «منک» بعیدترین پروژه‌ای است که در این دوره و زمانه ممکن است در استودیوهای هالیوود تولید شود، در بخشی از حرف‌هایش می‌گوید: «اگر نخواهید یک فیلم عظیم استودیویی بسازید که خانواده‌های آمریکایی بتوانند به تماشای آن بروند و غذاهای فوری بخورند، مدیران هالیوودی علاقه‌ای به پروژه شما ندارند.» فینچر در «منک» داستان فیلم‌نامه‌نویس «همشهری کین» / Citizen Kane هرمن جی. منکه‌ویتس را با سبک بصری و صوتی آثار همان دهه ۱۹۳۰ و تصاویری سیاه‌وسفید روایت کرده است؛ و فیلمی ساخته که به‌هیچ‌وجه ممکن نبود استودیوهای هالیوودی آن را تولید کنند.

فینچر که گفته از همکاری با نتفلیکس لذت می‌برد چون این غول عرصه پخش مجازی و آنلاین تمام فشار ناشی از اکران موفق در اولین هفته نمایش در سینماها را از روی دوش او برداشته است، در ادامه حرف‌هایش ضمن اشاره به پخش «همشهری کین» در کمپانی دیگری می‌گوید: «البته که طرح اقتصادی هوشمندانه‌ای نیست که فیلمی بسازید که حکم نامه‌ای عاشقانه به فیلم دیگری را داشته باشد که در «اچ‌بی‌او مکس» (کمپانی پخش مجازی رقیب) عرضه شده است».

«منک» حدود یک هفته است که به صورت محدود در سینماهای ایالات متحده روی پرده رفته و از چهارم دسامبر (چهاردهم آذر) هم قرارست در نتفلیکس عرضه شود.

  • ایندی‌وایر