هنر و تجربه:فیلم انیمیشن «ملکوت» به کارگردانی «فرنوش عابدی» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، موفق به دریافت جایزه برنز هیات داوران جشنواره Celluloid Screams شفیلد شد تا به این ترتیب مجموع جوایز جهانی این اثر انیمیشن به عدد ۴۳ برسد.

به گزارش سایت هنروتجربه، در بیانیه هیات داوران این جشنواره آمده است: «این فیلم به دو هدف دست می‌یابد که ما همیشه به دنبال آن‌ها هستیم؛ این که یک کار کوتاه ترسناک انیمیشنی با شکوه است که نمونه های مشابه کمی دارد و دوم این که از یک بخش غالباً کم نماینده جهان، یعنی ایران آمده است. ما بسیار خوشحالیم که Celluloid Screams تصمیم گرفت فیلم «ملکوت» را به نمایش بگذارد. یک فیلم وحشت گوتیک که بدون احساس خمیرمایه در سبک‌های زیر ژانر کار می‌کند و به آن احترام می‌گذارد. در این فیلم، موسیقی به درستی دارای ترکیبی باورنکردنی است؛ حرکت و مهارت مربوط به تصاویر، تکنیک‌های مختلف انیمیشن و قرار دادن ترس در آن، در حد کمال است. دلیل نهایی این که «ملکوت» به سه نفر برتر ما راه یافت این است که این فیلم قلب بسیار زیادی دارد. برای احساسات خود آماده باشید، وقتی تماشا می‌کنید شگفت‌زده می‌شوید…».

طی دو هفته اخیر، این فیلم انیمیشن برنده جوایز ذیل هم شده بود: بهترین انیمیشن جشنواره اسکرین کالچر لندن، بهترین فیلم ترسناک جشنواره وایلد سوند فیدبک اونتاریوی کانادا، جشنواره آناتومی کرایم و هارور یونان و جشنواره انیمیشن واشنگتن

«ملکوت» درباره‌ی یک نوازنده پیانو است که پس از حادثه‌ای دستش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به ساز زدن نیست؛ سپس دست‌های او پیوند زده می‌شود، اما این دست‌ها به سمت شرارت و پلیدی پیش می‌روند…

عوامل ساخت این فیلم عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تدوینگر، تهیه‌کننده: فرنوش عابدی، فیلمبردار و نورپرداز: محمد غفاری، انیماتور: فرنوش عابدی و ملیحه غلامزاده، صدابردار، صداگذار و موسیقی: سروش عابدی، مدیر تولید و دستیار کارگردان: نگاه فردیار، پخش‌کننده: نگاتیو آرت استودیو، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

برچسب‌ها: