هنروتجربه:پرفروش‌ترین فیلم  آخر هفته آمریکا تنها ۱/۲ میلیون دلار فروخت.

کمدی ترسناک«عجیب و غریب» محصول کمپانی یونیورسال و بلوم‌هاوس در روزهای بی رونقی اکران‌ها در آمریکا ۱/۲ میلیون دلار فروخت و صدرنشین فهرست فروش شد. این فیلم از نمایش در ۲۰۵۷ سالن سینما و در طی سه روز آخر هفته (جمعه تا یکشنبه) به چنین فروشی رسیده است.

به گزارش سایت هنروتجربه،در فیلم «عجیب و غریب» وینس وو در نقش یک قاتل سریالی و کاترین نیوتون در نقش یک دختر مدرسه‌ای بازی کرده‌اند که در اثر یک تصادف بدن‌هایشان با هم عوض شده و قاتل سریالی در پیکر دختر مدرسه‌ای می‌تواند راحت‌تر عمل کند. به این ترتیب «عجیب و غریب» در طی ۱۰ روزی که از اکرانش می‌گذرد موفق شده تا ۵/۶ میلیون دلار بفروشد.

 سال گذشته کمپانی دیزنی در چنین زمانی «یخ‌زده ۲» را اکران کرد و ۱۳۰ میلیون دلار در گیشه‌ها فروخت و فروش کلی سینماهای آمریکا ۲۰۶ میلیون دلار بود.

احتمالا وضعیت فروش در هفته‌های آینده از این هم بدتر خواهد شد چرا که به گفته مدیران  یونیورسال تعداد سالن های نمایش دهنده فیلم در آمریکا به خاطر تداوم پاندمی کرونا کمتر هم می‌شود .به تازگی بیش از ۷۰۰ سالن سینمای در آمریکا و ۶۰ سالن در کانادا پس از بازگشایی دوباره تعطیل شده‌اند. در حال حاضر در مجموع از ۳۴۰۰ سالن سینما که هفته پیش فعال بودند ،۲۶۰۰ سالن سینما در آمریکا فعال هستند و سالن‌های نمایش فیلم در نیویورک و لس آنجلس که مهم‌ترین بازارهای سینمایی آمریکا به حساب می‌آیند نیز ماه‌هاست که تعطیل هستند.

دومین فیلم پرفروش هفته جاری فیلم کمدی با بازی رابرت دنیرو به نام «جنگ با پدربزرگ» بود که ۷۳۷ هزار دلار رسید. این فیلم پس از ۴۵ روز حضور در سینماها در مجموع ۱۶/۲ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم «بگذار برود» با بازی کوین کاستنر سومین پرفروش هفته بود که با فروش ۷۱۰ هزار دلار فروش و مجموعا ۱۷ روز اکران به  رقم ۷/۹ میلیون دلاری در گیشه رسیده است.

ورایتی