هنر و تجربه: رییس سازمان سینمایی و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیام‌هایی درگذشت کامبوزیا پرتوی را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت هنروتجربه حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در پیامی برای درگذشت مرحوم کامبوزیا پرتوی نوشته است:
«با نهایت تاسف، یکی دیگر از استادان و پیشکسوتانِ وزینِ سینمای ایران، از میان ما پر کشید.
درگذشت کامبوزیا پرتوی که از مفاخر هنر این سرزمین محسوب می‌شد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت را به خانواده محترم آن زنده‌یاد و جامعه سینمایی تسلیت عرض نموده؛ از درگاه خداوند مهربان، برای روح آن عزیز سفرکرده آرامش ابدی مسألت دارد».

پیام تسلیت علیرضا تابش؛ مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز به این شرح است:
«پاییز غم‌انگیز این سال کرونازده، چه هنرمندانی را از ما گرفت و هزار دریغ که برگ‌های این درخت تنومند، هنوز جان داشتند و سبز بودند…
سینمای ایران، امروز «کامبوزیا پرتوی» فیلمنامه‌نویس و کارگردانان دوست‌داشتنی را از دست داد. هنرمندی که چشمانش شور زندگی و رنگ عشق داشت و تا لحظه آخر عمر، به مرگ فکر نکرد و همچنان در اندیشه خلق تازه بود.
در نهایت اندوه و تأثر و در این روزهای مملو از بغض و تأسف و بهت، ناچاریم مرگ این سینماگر خالص و عاشق را باور کنیم و برای همه خانواده سینما و دوستدارانش، برای کودکان و نوجوانان دیروز و امروز که او برایشان قصه گفت و فیلم ساخت، آرزوی صبر کنیم.
فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده شادروان پرتوی و همسر هنرمندنش و هنرمندان سینما، تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال، علو درجات را مسئلت دارم».

کامبوزیا پرتوی؛ فیلم‌نامه‌نویس و فیلم‌ساز سینمای ایران که از دو هفته پیش برای انجام عمل قلب در بیمارستان دی بستری شده بود، صبح امروز سه‌شنبه ۴ آذر ۹۹، در پی ابتلا به بیماری کرونا، در سن ۶۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.