هنر و تجربه: فیلم سینمایی «گورکن» در سیزدهمین حضور بین‌المللی خود در بخش نتپک پانزدهمین جشنواره جوگجا-نتپک اندونزی به نمایش در می‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم سینمایی «گورکن» دومین ساخته کاظم ملایی به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در بخش نتپک «پانزدهمین جشنواره‌ فیلم‌های آسیایی جوگجا-نتپک اندونزی» به نمایش درخواهد آمد.جشنواره جوگجا-نتپک مهمترین رویداد سینمایی کشور اندونزی است که با هدف معرفی و توسعه سینمای آسیا با همکاری بنیاد توسعه سینمای آسیا (نِتپک) که یک سازمان فرهنگی و سینمایی شامل منتقدان، فیلمسازان، برگزارکنندگان جشنواره‌ها و پخش‌کنندگان ۳۰ کشور مختلف است، هر ساله در کشور اندونزی برگزار می‌شود.

به غیر از فیلم سینمایی «گورکن»، فیلم‌های «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی، «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی، «مسخره‌باز» ساخته همایون غنی‌زاده نیز در بخش نتپک (بخش آثار فیلمسازان اول و دوم) این جشنواره به نمایش در می‌آیند.

فیلم‌های «بی‌حسی موضعی» ساخته حسین مهکام، «نجیبه» ساخته مصطفی گندم‌کار و مستند «تارهای ممنوعه» ساخته حسن نوری نیز در بخش چشم‌انداز آسیا و فیلم‌های کوتاه «جبرئیل» ساخته یوسف کارگر و «داغی» ساخته فاطمه احمدی نیز در بخش چراغ آسیا (بخش فیلم‌های کوتاه) این جشنواره حضور خواهند داشت.

امسال پانزدهمین جشنواره فیلم جوگجا-نتپک با شرکت ۲۹ کشور و نمایش ۵۷ فیلم سینمایی و ۷۱ فیلم کوتاه از ۲۵ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ (۵ تا ۹ آذر ۹۹) به صورت غیر رقابتی در ۱۵ شهر اندونزی برگزار می‌شود.