هنروتجربه: «راتن تومیتوز» تازگی مرکز آرشیو خود را معرفی کرده است که به فیلم‌های کلاسیک و با هدف اهمیت هرچه بیش‌تر به تاریخ سینما اختصاص دارد.

کارکنان «آرتی آرکایوز» تلاش می‌کنند فیلم‌های ناتمام و گم‌شده عصر سینمای صامت و ناطق را پیدا کنند و برای فیلم‌های قدیمی و معرفی‌شان به نسل‌های امروز نقدهای قدیمی و فراموش‌شده را جمع‌آوری کنند و امتیازهای جدیدی را برای آن‌ها جمع‌آوری کنند؛ و به این وسیله منتقدان پیشکسوت و پیشگام را به همگان و نسل‌های امروزی معرفی کنند. پس اگر می‌خواهید ببینید منتقدان هر دوره‌ای درباره فیلم‌های محبوب شما از آن عصر چه گفته‌اند می‌توانید نگاهی به «آرتی آرکایوز» بیندازید.

پالین کیل یکی از منتقدان سرشناسی است که معمولا نقدهایش به صورت آنلاین یافت نمی‌شوند و حالا این امر به همت بخش تازه «راتن تومیتوز» میسر شده است؛ و در کل نظرهای منتقدان درباره اولین فیلم بلند جهان با عنوان «داستان دارودسته کلی» / The Story of the Kelly Gang محصول ۱۹۰۶ جمع‌آوری شده است. «راتن تومیتوز» در بخش دیگری از این پروژه آرشیوی با مدیریت تیم راین، در حال گردآوری یادداشت‌هایی درباره صد فیلم گم‌شده هم هست؛ آثاری که ۷۵ تا ۹۰ درصدشان پیش از ۱۹۲۹ ساخته شدند و یا گم‌شده به شمار می‌روند یا بخشی از آن‌ها موجود است. در واقع «راتن تومیتوز» یادداشت‌هایی درباره داستان‌ها و سازندگان این فیلم‌ها را تدارک می‌بیند.

این بخش تازه از سایت «راتن تومیتوز» دائم به‌روزرسانی خواهد شد.

  • ایندی‌وایر