هنر و تجربه: بایرام فضلی؛ کارگردان و مدیرفیلمبرداری که اولین فیلمش  «باز هم سیب داری» سال ۹۴ در گروه هنروتجربه  اکران شد گسترش نمایش آنلاین به شرط مهیا شدن زیر ساخت‌ها مفید می‌‌داند.

بایرام فضلی که «باز هم سیب داری» را در هنر و تجربه اکران کرده است، در گفت‌وگویی با هنرآنلاین درمورد فعالیت‌های اخیر خود گفت: «باوجود آنکه برای ساخت فیلم جدیدم سرمایه‌گذار نیز داشتم، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا به مشکل برخوردیم و نتوانستیم کار را تولید کنیم. ضمن این که با توجه به این که سینماها تعطیل هستند و مشخص نیست این ویروس تا چه زمانی ما را همراهی می‌کند، ترجیح می‌دهم زمانی فیلم بسازم که بتواند اکران داشته باشد. چرا که هزینه فیلمسازی بالا رفته است و اگر سینماها باز نشوند و زیرساخت اکران آنلاین نیز فراهم نشود با سرمایه خودم و دیگران بازی نمی‌کنم. هرچند که این شرایط صرفاً شامل حال ما نمی‌شود و کشورهای دیگر را نیز درگیر کرده است، اما فعلاً تصمیمی برای ساخت فیلم جدید ندارم».

او همچنین ادامه داد:« هرچند با تعطیلی کارها به لحاظ اقتصادی تحت فشار هستیم، اما کرونا باعث شد به زیرساخت‌های اکران آنلاین بیشتر فکر کنیم، چرا که شاید در این سیستم بشود با بیننده ارتباط بیشتری برقرار کرد. ازآنجایی‌که تمام شهرها دارای سالن سینما نیستند، بنابراین اکران‌ فیزیکی تنها به شهرهای بزرگ که دارای مال و پردیس هستند خلاصه می‌شود و شهرهای کوچک‌تر از این فضا دور می‌مانند. درحالی‌که با گسترش اکران آنلاین می‌توان سینما را به سایر شهرها نیز برد، اما باید زیرساخت‌ها آماده شوند و این نیز به قانون‌گذار برمی‌گردد که تا چه اندازه همراهی کند تا قانون کپی رایت رعایت شود و آثار بلافاصله پس از اکران آنلاین قاچاق نشده و از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش نشوند. در خارج از کشور شما می‌توانید بلافاصله با دانلود قاچاق، مبارزه کنید و جلوی انتشار غیرقانونی اثر را بگیرید، اما در اینجا به دلیل عدم رعایت این قانون هیچ کاری نمی‌توان کرد و فیلم تنها پس از گذشت چند ساعت از روی خروجی به‌راحتی دانلود شده و از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود».