هنروتجربه: انیمیشن کوتاه «پلیس‌ها و سارقان» / Cops and Robbers به کارگردانی آرنِن مانِر و تیموتی وارهیل (که بازیگر و نویسنده آن هم هست) در واکنش به قتل احمد اربری ساخته شده است.

تیموتی وارهیل و آرنن مانر می‌گویند: «این فیلم را برای همه مردان و زنان و کودکان سیاه‌پوستی ساختند که قربانی رفتارهای نژادپرستانه، خشونت پلیس، ازدست‌دادن عزیزان و دیگر بی‌عدالتی‌های اجتماعی شده‌اند، فقط به این دلیل که خودشان بودند.» بیش از سی هنرمند و دانشجو و کمپانی جلوه‌های ویژه بصری از سراسر جهان در ساخت این فیلم کوتاه مشارکت کرده‌اند؛ و نیمی از انیمارتورهای «پلیس‌ها و سارقان» سیاه‌پوست هستند.

این انیمیشن کوتاه که از ۲۸ دسامبر (هشتم دی) در نتفلیکس عرضه خواهد شد، از سوی جادا پینکت اسمیت به این غول عرصه پخش مجازی و آنلاین معرفی شده است. او در باب اهمیت «پلیس‌ها و سارقان» به «ورایتی» چنین توضیح داده است: «به عنوان یک زن آمریکایی آفریقایی این فیلم کوتاه را یکی از آن آثاری دیدم که پیامی مهم و مقتدرانه را با غمخواری و از زاویه دید جامعه ما ارایه می‌کند؛ و نشان می‌دهد که ما در این روزگار به‌خصوص در حال تجربه چه شرایطی هستیم. این رابطه احساسی عمیق با روح و قلبم باعث شد از فیلم حمایت کنم».

  • ورایتی