هنروتجربه: مستند بلند «حرف بزن تا بتوانم ببینمت» ساخته ماریا استوینیک، در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستند بلند «حرف بزن تا بتوانم ببینمت/ Speak So I Can See You » تولید سال ۲۰۱۹ کشورهای صربستان، کرواسی و قطر به کارگردانی ماریا استوینیک، در بخش بهترین‌های جهان مستند چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.

در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۷۳ دقیقه‌ای آمده است: «این فیلم ادای احترام به رادیو بلگراد است، تاریخی‌ترین ایستگاه رادیویی صربستان [یوگسلاوی سابق] که در ۹۰ سال گذشته بدون توقف برنامه پخش کرده است. از طریق پیمایش آزمایشی درون ساختمانی که تاریخ شکننده‌ این کشور را در بر می‌گیرد، ما با تمام حواسمان یک فضای متفاوت را تجربه می‌کنیم، زیرا با داخلی‌ترین فرکانس‌های عاطفی همراه هستیم: اثبات قدرت سینما برای مستندسازی حافظه با ابزاری غیرمنتظره…»

مستند «حرف بزن تا بتوانم ببینمت» یکی از آثار منتخب بخش بهترین‌های جهان مستند این دوره‌ سینماحقیقت است که به صورت غیر رقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.این فیلم پیشتر در جشنواره‌های معتبر ایدفا هلند و تسالونیکی یونان به نمایش درآمده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۹۹ و با تبه صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.