هنروتجربه: فیلم‌نامه بلند «شفاف» به نویسندگی درناز حاجی‌ها و تهیه‌کنندگی ایزابل گلچنت برنده جایزه بزرگ تولید فیلم از تورینو فیلم لب شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از اسکرین دیلی، درناز حاجی‌ها کارگردان سینما که پیش‌تر با فیلم‌های کوتاه خود به موفقیت‌های بین‌المللی قابل توجهی دست یافته بود، در مراسم اختتامیه جشنواره تورینو فیلم لب که به صورت آنلاین برگزار شد، جایزه چهل هزار یورویی این رویداد را برای ساخت فیلم‌نامه بلند «شفاف/ Diaphanous » کسب کرد.

تورینو فیلم لب رویدادی است که هر ساله همزمان با برگزاری جشنواره فیلم تورینو در ایتالیا، از بین فیلم‌نامه‌های بلند ارسالی، اقدام به انتخاب بهترین فیلم‌نامه و اهدای جایزه نقدی در جهت حمایت از تولید سینمایی فیلم، می‌کند.جایزه تولید مشترک(Co-production) این رویداد نیز امسال به لوکرشیا مارتل، فیلم‌ساز مطرح آرژانتینی اهدا شد.

در مراسم اهدای جوایز، سخنگوی هیات داوران درباره فیلم‌نامه «شفاف» گفت: «فیلم‌نامه «شفاف» روی تمام اعضای هیات داوران تاثیر گذاشت. این اثر روایت یک زن است که دچار یک تراژدی خانوادگی می‌شود. داستان و نگاه ویژه کارگردان، ما را تحت تاثیر قرار داد. ما منتظر به تصویر در آمدن این فیلم‌نامه توسط کارگردان و نمایش آن هستیم».

امسال ده پروژه از کشورهای مختلف همچون شیلی، برزیل، انگلستان، هلند، فرانسه، استرالیا و … در این رویداد انتخاب شدند.

 

برچسب‌ها: