هنروتجربه: هفته فیلم ایتالیا اول اسفند ۹۸ کار خود را آغاز کرد و قرار بود نمایش‌ها و نشست‌های آن تا هفتم اسفند ادامه داشته باشد اما برنامه‌های این رویداد سینمایی از یکشنبه چهارم اسفند و پس از سه روز برپایی، به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف و به زمان دیگری موکول شد. حال با ادامه روند شیوع کرونا و تعطیلی برنامه‌های فرهنگی، موسسه هنروتجربه تصمیم گرفته است این هفته فیلم را از امروز سه شنبه ۱۱ آذر  به صورت آنلاین و رایگان از طریق پلتفرم هاشور برگزار کند. به همین مناسبت، صحبت‌های جعفر صانعی‌مقدم، مدیرعامل موسسه هنروتجربه که در افتتاحیه هفته فیلم ایتالیا و در تاریخ اول اسفند ۹۸ ایراد شده است، باز نشر می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، جعفرصانعی‌مقدم مدیر عامل موسسه هنروتجربه، در مورد هفته‌های فیلمی که تاکنون توسط این موسسه برگزار شده‌است، توضیح داد: «موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان طی دوسال گذشته ۱۶ رویداد فرهنگی هم‌چون هفته فیلم کشورهای فنلاند، ارمنستان، آلمان، برزیل، چین، صربستان، لهستان، هفته فیلم کشورهای اروپایی، شب فیلم‌ مجارستان، گرجستان، برزیل و شب‌فیلم خانه‌هنر اروپا و کارگاه هنری جشنواره برلین را برگزار کرده است. انتخاب مناسب فیلم برای این رویدادها با مخاطب‌شناسی صورت گرفته و این امر موجب اطمینان‌بخشی بین سفارتخانه‌ها و سینماگران شده و ناشی از همکاری صمیمانه ما با سفارتخانه‌ها است».

او در ادامه افزود: «ارتباط فرهنگی ایتالیا و ایران به‌گذشته‌های دور برمی‌گردد. جاده ابریشم که راه تبادل کالا و فرهنگ شرق و غرب درگذشته بود، کالاهای‌ فرهنگی را هم منتقل کرد. جاده فرهنگی امروز به خصوص از طریق سینما امکان تبادل فرهنگی را فراهم کرده است».

صانعی مقدم سپس به آثار انتخاب شده برای هفته فیلم ایتالیا اشاره کرد:« «همان‌گونه که مطلع هستید سینمای ایتالیا همیشه مورد علاقه سینماگران ایران‌بوده و به خاطر نزدیکی فرهنگی همیشه‌ مورد استقبال قرارگرفته و فیلم‌های این هفته هم این‌جذابیت را دارند».

مدیرعامل هنروتجربه هم‌چنین اظهار داشت: «هفته‌های فیلم زمینه‌ای فراهم کرده که سینماگران ایرانی باسایر کشورها درمورد تولید فیلم و سینمای هنری بحث و تبادل نظر کنند».