هنروتجربه: جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران در پیامی تصویری هفته فیلم ایتالیا با عنوان «دریچه‌ای به سوی سینمای ایتالیا» را افتتاح کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه، جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران در پیامی تصویری هفته فیلم ایتالیا با عنوان «دریچه‌ای به سوی سینمای ایتالیا» که از ۱۱ تا ۱۵ آذرماه ۹۹ مصادف با ۱ تا ۵ دسامبر ۲۰۲۰ به صورت آنلاین و رایگان از طریق پلتفرم هاشور برگزار می‌شود را افتتاح کرد.

جوزپه پرونه در این ویدئو عنوان می کند: «سلام. به رویداد «دریچه‌ای به سوی سینمای ایتالیا» که توسط سفارت ایتالیا در تهران و موسسه هنروتجربه برگزار می‌شود، خوش آمدید. در ماه فوریه سال گذشته این رویداد را افتتاح کردیم اما سه روز بعد به دلیل کرونا مجبور شدیم آن را متوقف کنیم. در نهایت خوشحالم که این برنامه را هرچند به صورت آنلاین از سر می‌گیریم. سینمای ایتالیا سینمایی قدیمی و با شکوه است و به دلیل تولیدات فیلم‌های کلاسیکش در جهان شناخته می‌شود از نئورئالیسم گرفته تا فیلم‌های فیلم‌سازان مشهوری چون فلینی، ویسکونتی، آنتونیونی و …. اما باید به تولیدات معاصر ایتالیایی هم توجه کنیم. در سال‌های اخیر در ایتالیا فیلم‌های فراوانی تولید شده‌اند که مورد توجه علاقه‌مندان در سراسر جهان قرار گرفته است. این فیلم‌ها جوایز بسیاری در فستیوال‌های بین‌المللی دریافت کرده‌اند».

او سپس با اشاره به آثار انتخاب شده برای هفته فیلم ایتالیا توضیح می دهد:«در این هفته فیلم که از امروز آغاز می‌شود،پنج فیلم موثر که از جمله مهم‌ترین و جذاب‌ترین فیلم‌های معاصر ایتالیایی هستند، نمایش داده می‌شود. هم‌چنین یک فیلم مستند از فیلم‌ساز مشهور ایتالیایی، برناردو برتولوچی (جاده نفت) ارائه می‌دهیم که در مورد ایران و نقش آن به عنوان تولید کننده نفت صحبت می‌شود. سینمای ایتالیا و ایران به دلیل خلاقیت، سبک شعری و توانایی بازتاب جامعه زمان خود شناخته می‌شوند و روابط قوی و نزدیکی باهم دارند. من امیدوارم از این هفته فیلم لذت ببرید و بتوانیم به زودی رویداد دیگری در مورد سینمای معاصر ایتالیایی به صورت حضور فیزیکی برگزار کنیم».