هنروتجربه: کمپانی برادران وارنر اعلام کرد ۱۷ فیلم خود را هم‌زمان در سینما و شبکه آنلاین اچ‌بی‌او مکس به نمایش درمی‌آورد.

کمپانی برادران وارنر  ۱۷ فیلم خود از جمله «ماتریکس ۴» و «تل‌ماسه» را  هم‌زمان در سینما و شبکه اچ‌بی‌او مکس به نمایش درمی‌آورد. این اقدام در عین حال که برای سالن های سینما‌ تکان‌دهنده به حساب می آید پاسخی به نیاز مخاطبان در دورانی است که شیوع ویروس کرونا و بحران سلامت در جهان، صنعت نمایش فیلم را با زیان گسترده ای مواجه کرده است.‌
در فهرست نمایش هم‌زمان کمپانی برادران وارنر همچنین فیلم «چیز‌های کوچک» دنزل واشینگتن، درام زندگینامه‌ای «یهودا و مسیح سیاه»، فیلم زندگینامه‌ای «الویس»، فیلم جدید «تام و جری»، «گودزیلا در برابر کونگ»، اقتباس سینمایی از بازی کامپیوتری «مورتال کامبت» یا «نبرد مرگبار»، فیلم «آن‌هایی که آرزو می‌کنند من مرده باشم» وسترن اکشن ساخته تیلور شریدان با بازی آنجلینا جولی، «هرج و مرج فضایی ۲» ساخته مالکوم دی. لی با بازی لبران جیمز، «احضار: شیطان مرا وادار کرد» به کارگردانی مایکل چاوز و هشتمین فیلم از مجموعه ترسناک «احضار»، «خاطره‌پردازی» ساخته لیزا جوی با بازی هیو جکمن، «بدخیم» ساخته جیمز ون و درام ورزشی ویل اسمیت یعنی «شاه ریچارد» جای دارند.
آن سارنوف مدیر عامل کمپانی وارنر برادرز از این مدل به عنوان یک طرح یک ساله یاد کرده و گفته است :«هیچ کس بیش از ما نمی‌خواهد وضعیت نمایش فیلم مانند گذشته باشد،این را هم  می‌دانیم که فیلم‌های جدید مایه حیات سینماها هستند، اما باید با این واقعیت کنار بیاییم که بیشتر سینماهای آمریکا در سال ۲۰۲۱ نیز با ظرفیت کمتری فعالیت خواهند کرد».
تصمیم برادران وارنر احتمالا با اعتراض سینماداران رو به رو خواهد شد و آدام آرون مدیر عامل سینماهای «AMC» که بزرگترین سینماهای زنجیره‌ای در آمریکاست اعلام کرده این تصمیم کمپانی برادران وارنر در واقع یارانه ای برای کمک به رونق گرفتن سامانه نمایش آنلاین اچ‌بی‌او مکس متعلق به این کمپانی است و به زیان سود سایر استودیوهای فیلم‌سازی خواهد بود.

سامانه نمایش آنلاین اچ‌بی‌او مکس تنها در آمریکا قابل دسترس است و اکران بین المللی فیلم ها در سایر کشورها طبق برنامه انجام خواهد شد.

در فهرست تاریخ اکران «ماتریکس ۴» همان طور که اعلام شده بود ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ است و نخستین فیلم از این مجموعه اقتباس «نبرد مرگبار» است که ۱۵ ژانویه اکران می‌شود.

ورایتی