هنروتجربه: مستند انیمیشن «کاغذپاره‌ها» در سی و نهمین جشنواره بین المللی استانبول حضور می‌یابد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، سی و نهمین جشنواره بین‌المللی استانبول امسال به خاطر فراگیری ویروس کرونا تصمیم گرفته است بخش‌های متنوع خود را به صورت مجزا و آنلاین برگزار کند و در حال حاضر بخش حقوق بشر و زندگی برابر را نمایش می‌دهد و مستند-انیمیشن «کاغذپاره‌ها» ساخته بهزاد نعلبندی به همراه بیست فیلم دیگر از سایر نقاط جهان حضور دارد.این جشنواره از تاریخ ۴ تا ۲۴ دسامبر به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مستند انیمیشن «کاغذپاره‌ها» پیش از این کاندیدای بهترین انیمیشن از جایزه آسیا پاسیفیک شده بود و در جشنواره مستند آمستردام ایدفا حضور داشته است.مستند انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» روایت زنان زجر کشیده و بی‌خانمانی است که به شکل اسف‌باری در یک کمپ نگهداری می‌شوند.

این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فجر رونمایی شد و نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره مهم ایدفا آغاز کرد. همچنین این فیلم کاندیدای جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک بوده و کاندید در جشنواره‌های استانبول بود که فعلا به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده است. همچنین در جشنواره‌های مونیخ و کراکوف در دوران کرونا به صورت آنلاین حضور داشته و در جشنواره سینما حقیقت حضور موفقی داشته است.

پخش جهانی این فیلم به عهده شرکت مستقل‌های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی است.

«کاغذ پاره‌ها»/ نویسنده، طراح، انیماتور، تدوین، تهیه‌کننده و کارگردان: بهزاد نعلبندی-آهنگساز: عطا ابتکار-طراح صدا: انسیه ملکی-پژوهشگر الهام آریامنش-مدیر روابط عمومی: غزاله سعادتی.