هنروتجربه: «جوایز فیلم اروپایی» ۲۰۲۰ شامل مجموعه مراسمی مجازی در پنج روز می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه ، جوایز فیلم اروپایی نحوه برگزاری مراسم سال۲۰۲۰ را اعلام کرد. به دلیل شیوع کرونا این جوایز شامل مجموعه‌ای از مراسم خواهد بود که به صورت آنلاین به طور مستقیم از ۸ تا ۱۲ دسامبر (۱۸ تا ۲۲ آذر) پخش می‌شود.

برنامه حاضران امسال در این مراسم در وبسایت «جوایز فیلم اروپایی» در دسترس است که با همکاری چند سرویس استریمینگ بین‌المللی انجام خواهد شد. نامزدها و برندگان نیز در کنفرانس‌های زنده ویدیویی حضور می‌یابند.

همه برنامه‌ها از روز سه شنبه (۸ دسامبر) با نمایش «از بقا تا احیا: ساختن آینده پساکرونایی» که عنوان میزگردی درباره صنعت فیلم اروپایی در دوران پساپاندمی است شروع می‌شود.روز چهارشنبه ویم وندرس و مریون دورینگ میزبان اهدای جوایز بخش فیلمبرداری، تدوین، طراحی تولید، طراحی لباس، چهره‌پردازی، موسیقی متن، صدا و جلوه‌های ویژه خواهند بود.پنج‌شنبه مایک گودبریج جوایز فیلم کوتاه و اویروایمیج را اهدا می‌کند و روز جمعه جوایز بهترین کمدی و انیمیشن به برندگان اهدا می‌شود.

در مراسمی که شنبه بعداز ظهر برگزار می‌شود در دور نهایی اهدای برگزیدگان بهترین مستند، کشف، بهترین بازیگر زن، مرد، فیلمنامه‌نویس، کارگردان و بهترین فیلم معرفی خواهند شد.

پهم‌چنین پنج‌شنبه گذشته به عنوان پیش‌درآمد این جوایز کمیسیون فیلم اسپانیا میزبان یک کنفرانس آنلاین بود تا به تماشاگران یادآوری کند که  صنعت سینما فعال است .در این برنامه آنلاین ۲۵۰ فعال و کارشناس صنعت سینما شرکت کردند.