هنروتجربه: ابوالفضل جلیلی در گفت‌وگویی عنوان کرد دوست دارد فیلم «مسیر معکوس» را به هر نحوی به نمایش عموم درآورد و اکران  آنلاین یا اکران در هنروتجربه هم برایش فرقی ندارد.

ابوالفضل جلیلی کارگردان سینما در درباره کارهای جدید خود به صبا گفت: «فیلمی سینمایی با عنوان «مسیر معکوس» آماده پخش دارم. این اثر سینمایی نزدیک به یک سال است که آماده پخش شده، ولی هنوز فرصت نمایش آن فراهم نشده است.در این فیلم علاوه بر کارگردانی و تهیه‌کنندگی؛ نویسندگی، فیلمبرداری و تدوین را هم خودم برعهده داشتم. بازیگران «مسیر معکوس» همگی از نوجوانان نابازیگر هستند که آنها را از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کرده‌ام».

این کارگردان درباره اکران «مسیر معکوس» آنهم در شرایط کرونایی که سینماها تعطیل هستند، اعلام کرد:« به مسئولان اعلام کرد‌‌‌‌ه‌ام فیلم مرا هرگونه صلاح می‌دانند اکران کنند، زیرا برایم مهم دیده شدن کار است و برایم فرقی نمی‌کند آن شکل نمایش اکران آنلاین باشد یا در گروه هنروتجربه».

«مسیر معکوس» تماماً در تهران فیلمبرداری شده و داستان فیلم درباره نوجوانی است که می‌خواهد فیلمساز شود، اما موانعی مختلف به او اجازه چنین کاری را نمی‌دهد ولی با همت  خود از عهده همه مشکلات پیش رویش برمی‌آید.

جلیلی در پایان درباره پروژه‌های بعدی خود نیز گفت:«فیلمنامه دیگری دارم که قرار بود با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی آن را جلوی دوربین برم ولی متاسفانه به دلیل تبلیغات نامناسبی که پیرامون آثارم به وجود آمد فارابی از مشارکت در آن منصرف شد».