هنروتجربه: فیلم سینمایی «گورکن» در بخش مسابقه‌ آثار سینمایی «هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم سالرنوی ایتالیا» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، در ادامه نمایش جهانی خود در بخش اصلی «هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم سالرنوی ایتالیا» به نمایش درمی‌آید.

«گورکن» داستان زنی به نام سوده شریف زادگان با بازی ویشکا آسایش است که درست قبل از ازدواج مجددش دچار یک چالش سخت در زندگی شخصی‌اش می‌شود. این فیلم در اولین نمایش جهانی خود نامزد جایزه بهترین فیلم در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین جشنواره‌ شانگهای چین شد و در اولین نمایش آمریکای شمالی خود توانست جایزه بهترین فیلم داستانی را از «بیست و هفتمین جشنواره فیلم آستن» دریافت کند.

«گورکن» در ادامه در بیست و نهمین جشنواره فیلم برکلی آمریکا جوایز بهترین فیلم خارجی‌زبان و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و در ششمین جشنواره بانکوک‌تای تایلند و دهمین جشنواره‌ ویاوگای آمریکا جوایز بهترین فیلم سینمایی را دریافت کرد.

این فیلم در آخرین نمایش خود دیپلم افتخار بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از سیزدهمین جشنواره فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا دریافت کرد.

هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم سالرنو به دلیل اقدامات احتیاطی مقابله با ویروس کرونا از ۷ تا ۱۲ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۷ تا ۲۲ آذرماه ۹۹) به‌صورت آنلاین در شهر سالرنوی ایتالیا برگزار می‌شود.

 

 

برچسب‌ها: