هنر و تجربه: نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش در بخش‌های مختلف میزبان چهار فیلم ایرانی است .

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم مستند «روزهای‌سیاه» به کارگردانی نیلوفر زمان به بخش رقابتی «فیلمسازان زن» نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا راه پیدا کرد.همچنین ۳ فیلم‌ کوتاه داستانی با نام‌های «رویابین» ساخته مهران همت‌زاده، «داستانِ‌ابراهیم» به کارگردانی هومن فاخته به بخش «فیلم‌های کوتاه و مستقل» و «ارسو» به کارگردانی عبدالله کاظمی از تولیدات انجمن سینمای جوانان بندر انزلی به بخش فیلم‌های معنوی نوزدهمین جشنواره فیلم داکا راه یافتند.گفتنی است ۲۰۰ فیلم بلند و کوتاه از ۶۰ کشور برای نمایش در بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره انتخاب شده‌اند.

این جشنواره در یک بخش فیلم‌های بلند با عنوان مسابقه سینمای آسیا و استرالیا و همچنین بخش‌های «سینمای جهان»، «فیلم کودک»، «فیلمسازان زن»، «بخش فیلم های کوتاه و مستقل» و «بخش فیلم‌های معناگر» برگزار می‌شود.

همچنین در بخش بزرگداشت‌های جشنواره فیلم داکا (Retrospective) در این دوره مروری بر آثار پوران درخشنده فیلمساز نام آشنای ایرانی برگزار خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم داکا یکی‌ از معتبرترین جشنواره‌های جنوب آسیاست که از سال ۱۹۹۲ میلادی در شهر داکا پایتخت کشور بنگلادش برگزار می‌شود.نوزدهمین دوره جشنواره فیلم داکا (DIFF) از ۱۶ تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۶ دی تا ۴ بهمن) با شعار “فیلم بهتر، مخاطبان بهتر، جامعه بهتر” برگزار خواهد شد.