هنر و تجربه: پخش کننده سریال «تاج» که روایتگر رویدادهای خاندان سلطنتی بریتانیاست، با اضافه کردن عنوان نمایشی در ابتدای این سریال موافقت نکرد.

به گزارش سایت هنروتجربه ، در حالی که هفته پیش وزیر فرهنگ بریتانیا از نتفلیکس درخواست کرده بود در ابتدای سریال «تاج» متنی اضافه کند که بر داستانی بودن سریال تاکید داشته‌باشد،  اما این شبکه این درخواست را بی‌دلیل دانسته است.

اولیور دودون وزیر فرهنگ بریتانیا در مصاحبه با دیلی میل گفته بود این نگرانی وجود دارد که نسلی از مخاطبان تصور کنند این رویدادها واقعی بوده‌اند، نه داستانی.مدیران نتفلیکس با این درخواست مخالفت کردند و عنوان داشتند باور دارد که مخاطبان از داستانی بودن این سریال مطلع هستند.سخنگوی نتفلیکس به ورایتی گفت: «ما همیشه «تاج» را به عنوان یک اثر نمایشی ارائه کرده‌ایم و مطمئن هستیم مخاطبان ما می‌دانند که با اثری داستانی مواجه هستند که بر اساس رویدادهای تاریخی ساخته شده است؛ به همین دلیل ما برنامه‌ای برای اضافه کردن یک لیبل هشداردهنده نداریم و نیازی هم به این کار نمی‌بینیم».

این در حالی است که دودن نامه‌ای خصوصی هم برای نتفلیکس ارسال کرده تا درباره اهمیت این موضوع تاکید کند. این نامه عمومی نشده و نتفلیکس هم به صورت خصوصی پاسخ آن را داده است.در فصل چهارم سریال «تاج» رویدادهای خاندان سلطنتی بسیار به امروز نزدیک می‌شود و پرنسس دایانا در مرکز داستان قرار دارد.

 ورایتی

برچسب‌ها: