هنروتجربه: کریستوفر نولان، بابت تصمیم کمپانی برادران وارنر برای نمایش همزمان فیلم‌هایش در سینما‌ها و سرویس‌های نمایش آنلاین ابراز تاسف کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه کریستوفر نولان در سال ۲۰۰۲ با انتشار فیلم «بی‌خوابی» همکاری خود با کمپانی برادران وارنر را آغاز کرد و بعد از آن توزیع تمامی آثارش برعهده این کمپانی بوده‌است.

«اعتقاد/ Tenet» آخرین ساخته کریستوفر نولان هم تابستان امسال توسط برادران وارنر پخش شد،اما حالا نولان از آنها ناراضی است و دلیلش هم تصمیم این کمپانی  مبنی بر پخش هم‌زمان فیلم‌هایشان در سرویس پخش HBO Max و سینما‌ها در سال ۲۰۲۱ است.

این کارگردان صاحب نام در گفت‌وگو با ای‌تی آنلاین درخصوص این مسئله گفته است: «حرف و حدیث زیاد است، برای این که آن‌ها (برادران وارنر) با هیچ‌کس حرفی نزده‌بودند. همه چیز خیلی، خیلی به‌هم‌ریخته و تبلیغاتی پوچ و ظاهرسازی شک گرفته‌است. نباید با فیلمسازان و ستاره‌ها نباید این‌طور برخورد کرد. حقشان است که با آن‌ها مشورت شود و بگویند چه اتفاقی برای  آثارشان بیفتد».

او در ادامه صحبت هایش با اشاره به استفاده یک کمپانی نوپا از سینماگران و آثارشان که سالها برایش زحمت کشیده اند، گفت:  «شبکه HBO Max  بدترین سرویس استریم است و تصمیم برادران وارنر هیچ منطق اقتصادی ندارد».

فیلم سینمایی «اعتقاد/ Tenet» کریستوفر نولان که از فیلم‌های پرهزینه هالیوود بود، بعد از چند ماه تعطیلی سینماها به خاطر شیوع ویروس کرونا، اکرانش را در سینماهای کشورهای زیادی آغاز کرد.این تریلر  در آمریکای شمالی برای برادران وارنر ۵۷ میلیون دلار فروخت. این فیلم در مدت سه ماه اکران و در شرایطی که تماشاگران نشان دادند تمایلی برای بازگشت به سالن‌های سینما با توجه به پاندمی کووید-۱۹ ندارند، در سطح بین‌المللی نیز ۳۰۰ میلیون دلار فروش داشت.

نارضایتی نولان از برادران وانر از جایی آغاز شد که این کمپانی هفته گذشته اعلام کرد همه فیلم‌های خود در سال ۲۰۲۱ از جمله فیلم‌های مهمی مثل «جوخه انتحار»، «گودزیلا در برابر کونگ» و «تل ماسه» را به مدت یک ماه در سرویس نمایش HBO Max در دسترس قرار خواهد داد. شبکه HBO Max با شرکت‌های دیگری مثل دیزنی پلاس و نتفلیکس در بازار استریم رقابت می‌کند.

همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده در آمریکا تنها ۳۷ درصد سالن‌های سینما فعال باشند و توزیع اغلب فیلم‌های مهم  به تعویق افتاده است.

ورایتی