هنر و تجربه: جرج لوکاس هشت سال پس از فروش «لوکاس‌فیلم» به دیزنی، با قراردادی بیش از چهار میلیارد دلار، می‌گوید این تصمیم همچنان برای او «بسیار دردناک است».

لوکاس در گفت‌وگویی با پل دانکن نویسنده – به عنوان بخشی از کتاب تازه‌ای با نام «آرشیو جنگ‌های ستاره‌ای: قسمت اول تا سوم ۱۹۹۹-۲۰۰۵» – در پاسخ به این‌که چرا «لوکاس‌فیلم» را فروخت، چنین توضیح می‌دهد: «آن روزها داشتم سه‌گانه بعدی را شروع می‌کردم. حتی با بازیگران هم صحبت کرده بودم. در ضمن داشتم صاحب دختری می‌شدم. ده سال زمان برد تا سه‌گانه دوم را بسازم، از ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵؛ و اگر شروع کرده بودم هنوز داشتم روی قسمت سوم از سه‌گانه جدید کار می‌کردم. سال ۲۰۱۲ من ۶۹ سالم بود. پس این سؤال برایم مطرح شد که آیا تا پایان عمرم می‌خواهم همین مسیر را ادامه بدهم؟ دست‌آخر تصمیم گرفتم دخترم را بزرگ کنم و مدتی از زندگی لذت ببرم»

اما لوکاس در ادامه صحبت‌هایش این طور گله می‌کند: «من زندگی‌ام را صرف خلق «جنگ‌های ستاره‌ای» کردم، چهل سال، و برای همین ازدست‌دادنش خیلی دردناک بود؛ اما کار درستی بود. با وجود این، فکر می‌کردم کمی بیش‌تر درگیر پروژه‌ها شوم و از من استفاده شود چون کار را هم شروع کرده بودم؛ اما آن‌ها تصمیم گرفتند کار خودشان را بکنند. اوضاع همیشه طبق انتظار شما پیش نمی‌رود. زندگی همین است دیگر».

  • ایندی‌وایر