هنر و تجربه: هفته پیش کمپانی وارنر اعلام کرد که تمام فیلم‌های اکران ۲۰۲۱ خود را هم‌زمان با نمایش در سینماها به صورت دیجیتال و مجازی در «اچ‌بی‌او مکس» هم عرضه می‌کند؛ تصمیمی که واکنش جدی کریستوفر نولان را به همراه داشت.

نولان که دلیل این تصمیم را درک نکرده و گفته بود فیلم‌های سینمایی اول باید روی پرده نقره‌ای دیده شوند، در گفت‌وگوی تازه دیگری به «اسوشیتد پرس» گفته خیلی خوش‌حال است که جدیدترین فیلمش« Tenet/اعتقاد» به چنین سرنوشتی دچار نشد و در «چنین آشفته‌بازاری گرفتار نیامد». «واندر وومن ۱۹۸۴» اولین فیلمی است که از کریسمس ۲۰۲۱ با چنین تدبیری عرضه خواهد شد و در ادامه فیلم‌هایی مثل «دون»، «گودزیلا علیه کونگ» و «ماتریکس۴» هم این طور در دسترس قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر، آن سارنوف مدیرعامل و رییس «وارنرمیدیا» به «سی‌ان‌بی‌سی» گفته است که اکران «تنت» در ایالات متحده یکی از دلایل تصمیم استودیو برای عرضه هم‌زمان فیلم‌های آینده است. «اعتقاد» در گیشه سینماهای آمریکا به فروشی شصت میلیون دلاری رسید که واقعاً ناامیدکننده بود. سارنوف در ادامه می‌افزاید: «ما از تجربه اکران «تنت» آموختیم که هر جا سینماها باز بودند مردم دوست داشتند به سینما بروند ولی در آمریکا چنین اتفاقی نیفتاد چون هنوز آمادگی لازم به وجود نیامده است. برای همین به چنین تدبیری رسیدیم.»

  • ایندی‌وایر