هنروتجربه: فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم ساندنس سال ۲۰۲۱ مشخص شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه، بنا براعلام موسسه ساندنس این دوره از جشنواره را به دلیل شیوع پاندمی کرونا متمرکز‌تر و با تعداد فیلم‌های کمتر برگزار می‌شود. تعداد فیلم‌های حاضر دوره آتی جشنواره ۷۲ عنوان خواهد بود که نسبت به  ۱۲۸ فیلم سال گذشته  کاهش چمشگیری پیدا کرده‌است.

این جشنواره به صورت مجازی و در هفت روز برگزار می‌شود و ۳۸ فیلم اولی از ۲۹ کشور جهان در آن حضور دارند. فیلم‌های «عبور» اولین ساخته ربکا هال و «سرزمین» اولین ساخته رابین رایت  نیز از جمله آنها هستند. این دوره از جشنواره به وسیله پلتفرم نمایش آنلاین جدید و مخصوص خود ساندنس از تاریخ ۲۸ ژانویه تا ۳ فوریه برگزار می‌شود و هیچ فرش قرمزی برای نمایش فیلم‌ها گسترده نخواهد شد. امسال ۱۰ فیلم در بخش رقابتی آمریکا جای دارند که «کودا» ساخته کارگردان و فیلمنامه‌نویس شیان هدر، «یک مرد ساده بودم» به کارگردانی و نویسندگی کریستوفر موکوتو یوگی، «جوکی» ساخته کلینت بتلی و «عبور» به کارگردانی و نویسندگی ربکا هال از جمله آنها هستند.  ۱۰ فیلم نیز در بخش رقابتی مستند آمریکایی به نمایش درمی‌آیند که «همه نور، هرجا» ساخته تئو آنتونی، «تابستان روح» ساخته احمر تامپسون و «سخت‌تر بکوش» ساخته دبی لام از جمله آنها هستند.

در بخش رقابتی مستند جهان نیز ۱۰ اثر  شرکت دارند که فیلم‌هایی مثل  «فرار» از دانمارک، «میشا و گرگ‌ها» از بریتانیا و «زیباترین پسر دنیا» ساخته سوئد از آن جمله هستند.۱۰ فیلم نیز در بخش نکست جای گرفته‌اند که اولین اکران جهانی خود را تجربه می‌کنند. در بخش برترین‌ها نیز ۱۴ فیلم جای گرفته‌اند که فیلم «ایمی تان:خاطرات ناخواسته» به کارگردانی جیمز ردفورد پسر فقید رابرت ردفورد که به تازگی درگذشت، «پل‌های خودت را بیار» ساخته لوسی واکر و «چطور تمام می‌شود» ساخته دریل واین از جمله آنها هستند. در بخش نیمه شب نیز ۶ فیلم جای گرفته‌اند . بخش اسپاتلایت نیز  فیلم‌هایی را شامل می‌شود که در جشنواره‌های دیگر نمایش داشته‌اند.

یکی تازه‌های جشنواره امسال بخش‌ نمایش ویژه سریال‌های مستقل است.

 

 

 

برچسب‌ها: