هنروتجربه: هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم برلین به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ورایتی، قرار است، هفتادویکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین، به صورت آنلاین و در اوایل ماه مارس برگزار شود. برگزارکنندگان بازار فیلم اروپا (EFM) پیش از این قصد داشتند علاوه بر نمایش آنلاین، رویدادهایی را نیز به صورت فیزیکی تدارک ببینند که با توجه به افزایش مبتلایان ویروس کرونا در آلمان غیرمحتمل به نظر می‌رسد.

برلیناله به دنبال آن بود که جشنواره برلین را به عنوان یک رویداد فیزیکی در ماه آوریل برگزار کند، اما دولت آلمان که بخش زیادی از سرمایه این رویداد را تامین می‌کند، تعهدی بابت کاهش نرخ مبتلایان تا آن زمان نداده است. در این زمان نیز بازار فیلم اروپا به عنوان یک رویداد دیجیتالی برگزار می‌شود. البته اوایل ماه ژوئن یک رویدادی کوتاه با نمایش جهانی چند فیلم در محل جشنواره، در نظر گرفته شده است.

پیش از این اعلام شده بود هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۳ بهمن تا ۳ اسفند) برگزار شود. سخنگوی برلیناله از اظهار نظر درباره زمان برگزاری فستیوال برلین خودداری کرده، اما گفته که جشنواره در اواخر این هفته تصمیم و برنامه‌های خود را اعلام می‌کند. بودجه جشنواره برلین در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۷.۲ میلیون یورو معادل ۳۳ میلیون دلار اعلام شده است.

برچسب‌ها: