هنروتجربه: نمایندگان سینمای کانادا و عربستان برای رقابت در شاخه بین‌الملل آکادمی اسکار معرفی شدند.

فیلم سینمایی «۱۴ روز ۱۲ شب» ساخته ژان-فیلیپ دووال به جای«پسر بامزه» از سوی کانادا به آکادمی اسکار معرفی شده است.آکادمی اسکار  فیلم «پسر بامزه» را به دلیل تمرکز بر زبان انگلیسی واجد شرایط برای حضور در بخش بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۱ ندانست و کانادا  «۱۴ روز ۱۲ شب» به عنوان پیشنهاد دوم این کشور ارائه داد.

در فیلم «۱۴ روز ۱۲ شب» آن دوروال در نقش  زنی حضور دارد که از غصه مرگ تصادفی دخترخوانده ویتنامی‌اش به آن کشور سفر می‌کند و مادر واقعی دختر را می‌بیند.

عربستان سعودی هم برای چهارمین بار در اسکار شرکت می‌کند. فیلم «دختر دریا» از جانب این کشور به آکادمی اسکار ۲۰۲۱ معرفی شده است.درام رئالیستی «دختر دریا» به کارگردانی شاهد امین درباره دختری جوان به نام حیات است که در یک روستای ماهیگیری فقیر زندگی می کند که بر اساس یک سنت قدیمی هر خانواده باید یک دختر خود را به موجودات دریایی بسپارد که در آب های اطراف زندگی می کنند.این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد.عربستان اولین بار در سال ۲۰۱۴ با فیلم «وجده» ساخته حیفا المنصور در اسکار حضور داشت.

سال ۲۰۲۰ فیلم «انگل» ساخته بونگ جون هو از کره جنوبی موفق به دریافت جایز بخش غیر انگلیسی‌ زبان ( بین المللی)  شد.
فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام  و مراسم پایانی نودوسومین دوره اهدای جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ )  خواهدبود.