هنروتجربه: چند ماه است که گیشه سینماهای چین به بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان بدل شده و این وضعیت به اتفاق‌های آن اهمیتی مضاعف بخشیده است.

این هفته یکی از بزرگ‌ترین تولیدهای هالیوود، یعنی «واندر وومن ۱۹۸۴» / Wonder Woman 1984، در سینماهای چین رونمایی شد ولی فقط هجده میلیون و هشتصد هزار دلار فروخت که تقریبا نصف فروش فیلم اکشن چینی‌ای با نام «نجات» / The Rescue بود که اکران آن هم از این هفته آغاز شده است و فروشی ۳۴ میلیون دلاری را برایش در پی آورد. البته عملکرد هر دو فیلم در گیشه به‌مراتب پایین‌تر از انتظارها بوده است.

فروش پایین «واندر وومن ۱۹۸۴» و «نجات» باعث شد که گیشه چین پایین‌ترین فروش هفته پیش از کریسمس را پس از سال ۲۰۱۴ تجربه کند؛ و این در حالی است که می‌دانیم شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور آسیایی خیلی پایین آمده است که سینماها دوباره فعالیت‌شان را در ماه‌های اخیر از سر گرفته‌اند. قسمت اول «واندر وومن» (۲۰۱۷) در هفته اول اکرانش در سینماهای چین به فروشی ۳۸ میلیون دلاری رسیده بود؛ و در نهایت به فروش کلی بیش از نود میلیون دلار رسید.

چین در هفته گذشته ۱۰۴ مورد جدید از ابتلا به کرونا را گزارش کرد، در حالی که در ایالات متحده بیش از یک‌ونیم میلیون مورد گزارش شده است.

  • ورایتی