هنروتجربه: کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران و کانون کارگردانان سینمای ایران در پیام هایی درگذشت اصغر عبداللهی را به جامعه سینمای ایران تسلیت گفتند.

نویسنده ای پرتلاش و خلاق

کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران با صدور پیامی درگذشت اصغر عبداللهی یکی از مؤسسان و رؤسای سابق کانون را به جامعه‌ سینمای ایران و اعضای خود تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است: « اصغر عبداللهی، یار آشنا، دوست، فیلم‌نامه‌نویس و داستان‌سرا، یکی از مؤسسان و رؤسای پیشین کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران، ازمیان ما رفت.اصغر عبداللهی در آثارش راوی احساس دلهره‌ی آدم‌هایی بود که در زمانه‌ای بحرانی توان مقابله با محدودیت‌های روزافزون را از دست داده‌اند و در اندیشه‌ گریز از وضع موجود، روزنی به عالم خیال یا یک زندگی دیگرگون را می‌جویند. حال او خود به عالم دیگر پیوست.

اصغر عبداللهی هم‌چنین بازگوکننده‌ معماهای پیچیده و عطش‌های انسانی برای یافتن سرپناهی برای ادامه‌ زندگی بود. او در مجموعه ‌داستان «سایبانی از حصیر» به ما یادآور می‌شود که با اندک حرکتی یا وزیدن بادی، بساط آن فرو خواهد ریخت.

اینک درمیان بهت واندوه یارانش، این حصیر فرو ریخت.کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران درگذشت این نویسنده‌ خلاق و پرتلاش را به خانواده و همه‌ اهالی سینمای ایران تسلیت می گوید.

همیشگی باد یاد و نامش».

قصه پرداز مهربان و کم نظیر

کانون کارگردانان سینمای ایران هم در پی درگذشت اصغر عبداللهی، متن پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است: «اصغر عبداللهی هم رفت. هنوز داغ درگذشت کامبوزیا پرتوی، پرویز پورحسینی، چنگیز جلیلوند و دیگر همکاران سینمائی التیام نیافته که خبر می رسد یکی دیگر از یاران سینمایی مان را از دست دادیم.

اصغر عبداللهی قصه‌پرداز و فیلم نامه‌نویس، که بسیاری از همکاران ما خاطره شیرین همکاری هایشان با او را فراموش نکرده‌اند پس از یک سال تحمل بیماری از دنیای ما رفت تا در جهانی دیگر در کنار دوستان و همکارانش به آرامش ابدی برسد.

درگذشت این قصه‌پرداز مهربان ، خوش خُلق و کم نظیر را به همسر گرامی و خانواده محترمش تسلیت می‌گوئیم و برای بازماندگانش آرزوی صبر و آرامش می کنیم».

برچسب‌ها: