هنروتجربه: فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی به بخش مسابقه‌ سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور هندوستان دعوت شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به گزارش روابط عمومی فیلم سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور هندوستان امسال میزبان فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان است. این جشنواره‌ از سال ۲۰۰۹ در ایالت راجستان هند تاسیس شده و هر ساله در بخش‌های مختلفی همچون«آثار سینمایی، مستند، انیمیشن، فیلم کوتاه و … برگزار می‌شود. معرفی فیلم‌سازان جدید و تبادل فرهنگ میان هند و سایر کشورها در زمینه آداب اجتماعی و فرهنگی، از جمله مهم‌ترین اهداف جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور به شمار می‌آید.

«گورکن» داستان زنی به نام سوده شریف‌زادگان با بازی ویشکا آسایش است که در آستانه‌ ازدواج مجددش با یک چالش سخت مواجه می‌شود. این فیلم در اولین نمایش جهانی خود نامزد جایزه بهترین فیلم در بخش استعدادهای جدید آسیایی جشنواره‌ شانگهای شد و در اولین نمایش آمریکای شمالی خود توانست جایزه بهترین فیلم داستانی را از جشنواره آستین دریافت کند. «گورکن» در ادامه در جشنواره برکلی آمریکا جوایز بهترین فیلم خارجی‌زبان و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و در جشنواره بانکوک‌تای تایلند و جشنواره‌ ویاوگای آمریکا جوایز بهترین فیلم سینمایی را دریافت کرد. این فیلم در آخرین نمایش خود دیپلم افتخار بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از جشنواره فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا دریافت کرد.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور هند از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ ( ۲۶ تا ۳۰ دی) در شهر جیپور معروف به شهر صورتی هندوستان برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها: