هنر و تجربه: تایکا وایتیتی (نویسنده و کارگردان، بازیگر، کمدین و تهیه‌کننده نیوزیلندی) حسابی درگیر پروژه‌های متعدد جدیدش است که حالا خبر ساخت یک فیلم تازه هم رسیده و به قبلی‌ها افزوده شده است!

وایتیتی که پروژه‌های کنجکاوی‌برانگیز «ثور: عشق و تندر» / Thor: Love and Thunder و فصل سوم و پایانی سریال تحسین‌شده «آن‌چه در تاریکی انجام می‌دهیم» / What We Do in the Shadows را در دست تولید دارد، قرار است مجموعه‌ای کمدی با قسمت‌های نیم‌ساعته را با عنوان «سگ‌های ولگرد» / Reservation Dogs برای «اف‌اکس نت‌وورکس» بسازد (در مقام یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی و نویسندگان) که چهار نوجوان سرخ‌پوست را در مناطق روستایی اوکلاهما دنبال می‌کند که روزهای خود را به خلاف‌کاری و البته مبارزه با آن می‌گذرانند.

در خبر منتشرشده کمپانی، اشاره‌ای به شباهت‌های این پروژه با اولین فیلم کوئنتین تارانتینو، «سگ‌های انباری» یا «سگدانی» / Reservoir Dogs نشده است؛ اما تصویر منتشرشده هم ادای دین و شباهتی آشکار به اثر تارانتینو دارد. به هر حال، از دیگر پروژه‌های آتی وایتیتی، می‌توان به کمدی ورزشی «گل بعدی برنده را مشخص می‌کند» / Next Goal Wins اشاره کرد که در مرحله پساتولید است.

  • ایندی‌وایر