هنروتجربه: نایب رییس انجمن فیلم کوتاه ایران معتقد است این‌که امسال همه ۳۹ فیلم کوتاه داستانی فرصت داوری شدن در جشنواره فیلم فجر را دارند، اتفاق خوبی است.

کاوه سجادی حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به چگونگی شرکت فیلم‌های کوتاه در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، گفت:«با توجه به این‌که بخش نمایش فیلم جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال جاری و برگزار نشد و نامزدی هم هنوز برای آن اعلام نشده است، هر ۳۹ فیلم کوتاه داستانی راه یافته به این جشنواره، به بخش رقابتی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر راه یافته است».

او بیان کرد: «نامزدهای دریافت سیمرغ از دل این ۳۹ فیلم انتخاب و در نهایت برگزیدگان مشخص می‌شود».

این کارگردان سینما تاکید کرد: «با توجه به این‌که هیات انتخابی وجود ندارد، همه ۳۹ فیلم کوتاه داستانی فرصت داوری در جشنواره فیلم فجر را دارند و این اتفاق خوبی است».

سجادی حسینی ادامه داد: «البته هنوز نمی‌دانیم قرار است یک سیمرغ جایزه بدهند و یا هم‌چنان قانون پذیرش فیلم‌های ۱۵ دقیقه‌ای ادامه دارد یا خیر. با توجه به این‌که همه ۳۹ فیلم در جشنواره داوری می‌شوند این احتمال وجود دارد که در این دوره قانون ۱۵ دقیقه‌ای حذف شده باشد».

نایب رییس انجمن فیلم کوتاه تهران در پایان تاکید کرد: «جشن مستقل سینمای کوتاه نیز با تغییراتی همراه شده است و قرار است از دوره بعد هر فیلمی کوتاهی که در جشنواره فیلم فجر سیمرغ بگیرند، مستقیم در جشن ایسفا در بخش مسابقه شرکت می‌کند».