هنروتجربه: «جبرئیل» به کارگردانی یوسف کارگر جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره حقوق بشر «کرامت» اردن را دریافت کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «جبرئیل» ساخته‌ یوسف کارگر که در بخش مسابقه یازدهمین دوره جشنواره فیلم حقوق بشر «کرامت» در کشور اردن حضور داشت موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی شد.

«جبرئیل» در این دوره از جشنواره در بخش مسابقه با فیلم‌هایی از فرانسه، لبنان، کانادا، اسپانیا، مصر، کلمبیا، عراق، مراکش، بلژیک، سوریه و … به رقابت پرداخته و در نهایت هیات ‌داورانی از اسکاتلند، اردن و لبنان جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره را به این فیلم اهدا کردند.

در توضیح داوران برای اهدای این جایزه آمده است: «ما زمان خود را با تماشای تعدادی فیلم از نقاط مختلف جهان سپری کردیم. اکثر این فیلم‌ها بسیار خوش‌ساخت و جذاب بودند اما ما مجبور بودیم فقط یک فیلم را برنده اعلام کنیم. فیلمی که انتخاب کردیم فیلم بسیار خوبی بود درباره داستان یک پدر و پسرش در یک بحران خانوادگی. این فیلم ماهیت ارتباط و تقابل بین واقعیت زندگی روزمره و تجارب پیچیده را نشان می‌دهد، تجربه‌هایی نزدیک به رؤیا. به سازندگان این فیلم زیبا و بسیار خوش‌ساخت تبریک می گوییم».

یازدهمین دوره این جشنواره باهدف بزرگداشت کرامت انسانی و دفاع از حقوق بشر به ۲ صورت حضوری و مجازی بین روزهای ۲۷ دسامبر تا ۷ ژانویه در امان پایتخت اردن برگزار شد.