هنروتجربه: احمد بهرامی کارگردان فیلم «دشت خاموش» برای حضور در رویدادی سه هفته‌ای از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به آمریکا دعوت شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) که برگزار کننده مراسم سالانه جوایز سینمایی گلدن گلوب است با همکاری شرکت فیلم ایندیپندنت و جشنواره ونیز فرصتی را برای برندگان جوایز بخش افق‌ها آن جشنواره در نظر گرفته‌اند که بر اساس آن فیلم‌سازان برای ارتقای مهارت‌های فیلم‌سازی، حضور در نمایش‌ها و رویدادهای آموزشی با پیشکسوتان و سازندگان فیلم‌های مطرح سینما در برنامه‌ای سه هفته‌ای در لس‌آنجلس به میزبانی فیلم ایندیپندنت همراه خواهند بود.

در همین راستا از احمد بهرامی کارگردان فیلم «دشت خاموش» و برنده جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های ونیز جهت شرکت در این برنامه دعوت به عمل آمده است.  فیلم‌سازان شرکت کننده در این برنامه جلسات فشرده‌ای با تمرکز بر جنبه‌های تجاری و خلاقانه فیلم، فعالیت‌ها و تعاملات فرهنگی ، کارگاه‌های آموزشی ، سفرهای میدانی ، مستر کلاس و مشاوره‌های رو در رو خواهند داشت.این برنامه از یک طرف به درک فیلم‌سازان از نحوه کار صنعت سینمای آمریکا در بازارهای جهانی کمک خواهد کرد و از طرف دیگر فرصتی  برای ملاقات و گفت و گو با سینماگرانی است که  در لس آنجلس زندگی و کار می‌کنند.

فیلم «دشت خاموش» علاوه بر کسب سه جایزه از جشنواره ونیز شامل بهترین فیلم بخش افق‌ها ، جایزه انجمن بین‌المللی منتقدان ( فیپرشی) و جایزه اعتماد ملی ایتالیا، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره  سابریسو شده و در جشنواره‌های استکهلم، توکیو ، شب‌های تالین ، سنگاپور ، وایادولید اسپانیا ، فلورانس ایتالیا حضور نیز یافته است.

«دشت خاموش»احمد بهرامی در کنار فیلم های «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی و «آن شب» به کارگردانی کوروش اهری به انجمن مطبوعات خارجی هالیوود جهت شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی  هفتادوهشتمین دوره مراسم گلدن گلوب معرفی شده‌اند.

تهیه‌کننده فیلم «دشت خاموش» سعید بشیری  و مسئولیت پخش بین‌المللی فیلم به عهده شرکت پرشین فیلم به مدیریت علی قاسمی است.