پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
FA EN
«سرزمین آواره‌ها» برگزیده جامعه ملی منتقدان آمریکا شد

«سرزمین آواره‌ها» برگزیده جامعه ملی منتقدان آمریکا شد

هنروتجربه: فیلم «سرزمین آواره‌ها» به کارگردانی کلویی ژائو، در فصل جوایز جامعه ملی منتقدان فیلم آمریکا، برترین اثر لقب گرفت و جوایز اصلی در ۴ شاخه از این رویداد را دریافت کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از هالیوود ریپورتر، «سرزمین آواره‌ها /Nomadland »به کارگردانی کلویی ژائو کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده چینی برترین فیلم فصل جوایز جامعه ملی منتقدان فیلم شناخته شد و جوایز اصلی را در چهار شاخه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن (فرانسیس مک‌دورمند)، بهترین فیلم و بهترین فیلم‌برداری از آن خود کرد. «اولین گاو» به کارگردانی کلی رایکارت و «هرگز، به‌ندرت، گاهی اوقات، همیشه» به کارگردانی الایزا هیتمن، به ترتیب انتخاب‌های بعدی جامعه ملی منتقدان فیلم بودند.

اعضای جامعه ملی منتقدان فیلم هر سال در جامعه فیلم مرکز لینکلن در نیویورک گرد هم می‌آیند تا بهترین‌های سال را انتخاب کنند. امسال به خاطر پاندمی کووید-۱۹، نشست این گروه کاملاً آنلاین برگزار شد، هرچند از پنج سال پیش امکان رأی‌گیری آنلاین برای اعضاء فراهم بوده است.

در پنجاه و پنجمین دوره این رویداد سالانه، همچنین دلروی لیندو، بازیگر اصلی «۵ هم خون» به کارگردانی اسپایک لی نیز به عنوان بهترین بازیگر معرفی شد. ماریا باکالوا، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای فیلم «بورات ۲» دریافت کرد و پاول ریسی برای فیلم «صدای فلز» به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انتخاب شد. فیلم «هرگز به ندرت گاهی همیشه» به کارگردانی الیزا هیتمن جایزه بهترین فیلم‌نامه این انجمن را کسب کرد و فیلم مستند «گروهی» به کارگردانی الکساندر نانائو از رومانی به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد. جایزه بهترین فیلم غیر داستانی هم به مستند «زمان» به کارگردانی گرت بردلی رسید. جایزه میراث فیلم هم به به نشریه «فیلم کامنت» و «براتل تیه‌تر در کمبریج» اهدا شد.

سال گذشته فیلم سینمایی «انگل» /Parasite، از سوی جامعه ملی منتقدان فیلم، به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده بود.

جامعه ملی منتقدان فیلم در ۱۹۶۶ در نیویورک تأسیس شد و پالین کیل، جو مورگنسترن، ریچارد شیکل و هالیس آلپرت از مؤسسان آن بودند.این جامعه در حال حاضر متشکل از ۶۰ منتقد فیلم از سراسر ایالات متحده ازجمله منتقدان نشریه‌ها و سایت‌های آنلاین مهم شامل وال استریت جورنال، کریستین ساینس مانیتور، تایم، شیکاگو ریدر، بوستون گلوب، واشنگتن پست، نیویورکر، لس آنجلس تایمز، ورایتی ویلیج وویس و ان‌پی‌آر است. جاستین چانگ از لس آنجلس تایمز رئیس جامعه ملی منتقدان فیلم است.

*

code