هنروتجربه: فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی در بخش اصلی سیزدهمین جشنواره صوفیه منار بلغارستان به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در بخش آثار سینمایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم صوفیه منار بلغارستان به نمایش درمی‌آید. جشنواره صوفیه منار از سال ۲۰۰۹ در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان آغاز به کار کرد و هرساله بهترین آثار سینمایی، مستند و کوتاه را از کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه و شمال آفریقا به نمایش می‌گذارد.

فیلم سینمایی «گورکن» در ماه ژانویه علاوه بر نمایش در این جشنواره، در بخش نگاه نو هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم باهاما، بخش مسابقه آثار سینمایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور هند و بخش سینمای جهان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا نیز به نمایش درمی‌آید.

«گورکن» داستان زنی به نام سوده شریف‌زادگان با بازی ویشکا آسایش است که در آستانه ازدواج مجددش با یک چالش سخت مواجه می‌شود. حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور و گوهر خیراندیش از بازیگران اصلی این فیلم به شمار می‌آیند.

سیزدهمین جشنواره فیلم صوفیه منار، ۲۶ دی‌ماه ۹۹ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۱) افتتاح و به مدت ۲ هفته و به صورت مجازی تا ۱۲ بهمن‌ماه (۳۱ ژانویه) ادامه خواهد داشت.