هنروتجربه: برندگان جوایز سالانه فیلم مستقل گاتام در مراسم ترکیبی فیزیکی و آنلاین معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم «سرزمین آواره‌ها» به کارگردانی کلویی ژائو که تاکنون در فصل جوایز با اقبال زیادی روبرو شده است جایزه بهترین فیلم بلند داستانی سی‌امین دوره جوایز سالانه فیلم مستقل گاتام را دریافت کرد. «سرزمین آواره‌ها» به‌جز جایزه بهترین فیلم بلند داستانی جایزه تماشاگران را هم از آن خود کرد.

در دیگر بخش‌ها، ریز احمد برای حضور در فیلم «صدای فلز» به کارگردانی داریوس ماردِر بهترین بازیگر مرد معرفی شد و جایزه بهترین بازیگر زن به نیکول بهاری برای «خانم جونتینت» ساخته چانینگ گادفری پیپلز تعلق گرفت. کینگزلی بن‌ادیر برای بازی در نقش مالکوم ایکس در «یک شب در میامی» اولین تجربه کارگردانی رجینا کینگ جایزه بهترین بازیگر نوظهور را برد.

همچنین جایزه بهترین مستند به طور مشترک به «هزاران برش» به کارگردانی رامونا اس. دیاز و «زمان» به کارگردانی گرت بردلی اهدا شد. برگزارکنندگان جوایز سالانه فیلم مستقل گاتام همچنین از چهار سینماگر (وایولا دیویس، استیو مک‌کویین، رایان مورفی و چادویک بوزمن) تجلیل به عمل آورند و یاد چادویک بوزمن بازیگری که تابستان امسال در ۴۳ سالگی از دنیا رفت؛ گرامی داشته شد.

برندگان جوایز گاتام را چند هیئت داوری کوچک شامل بازیگران، فیلمسازان، منتقدان، خبرنگاران و برنامه‌ریزان جشنواره‌ها انتخاب می‌کنند، بااین‌حال این جوایز چشم‌اندازی از رقبای مطرح جوایز اسکار را ترسیم می‌کند. این جوایز که «پروژه فیلمسازان مستقل» (IFP) مجری  آن است،  در کنار جوایز اسپیریت، یکی از دو جایزه مهمی است که دستاوردهای حوزه فیلم مستقل را مورد تقدیر قرار می‌دهد.

جوایز گاتام در سال‌های گذشته در اولین روزهای دسامبر با برگزاری یک مراسم اعطاء می‌شد، اما امسال به خاطر پاندمی کووید-۱۹ به‌طور آنلاین برگزار شد.

برگزیدگان جوایز فیلم مستقل گاتهام :

بهترین فیلم بلند داستانی:«سرزمین آواره‌ها» ساخته کلویی ژائو

بهترین مستند (به طور مشترک): «هزاران برش» ساخته رامونا اس. دیاز و «زمان» به کارگردانی گرت بردلی

بهترین فیلم بلند بین‌المللی: «شناسایی ویژگی‌ها» ساخته فرناندا والادس از مکزیک

کارگردان نوظهور: اندرو پترسن برای «گستردگی شب»

بهترین فیلم‌نامه (به طور مشترک): «نسخه چهل ساله» نوشته رادا بلنک و «چهارده» نوشته دن سالیت

بهترین بازیگر مرد: ریز احمد برای «صدای فلز»

بهترین بازیگر زن: نیکول بهاری برای «خانم جونتینت»

بهترین بازیگر نوظهور: کینگزلی بن-ادیر برای «شبی در میامی»

سریال بلند: «نگهبانان»

سریال کوتاه: «شاید نابودت کنم»

بهترین گروه بازیگری: «محاکمه شیکاگو ۷»

جایزه تماشاگران: «سرزمین آواره‌ها»