هنروتجربه: اسامی نامزدهای چهل‌ویکمین دوره حلقه منتقدان فیلم لندن برای انتخاب بهترین فیلم‌های ۲۰۲۰ در شانزده بخش اعلام شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، چهل و یکمین دوره جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن اسامی نامزدهایش را اعلام کرد. فیلم ترسناک روانشناسانه «سن ماد»/ Saint Maud ساخته رز گلس با کسب هشت نامزدی در بخش‌هایی شامل بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم‌نامه، بازیگر زن، بازیگر زن مکمل و بهترین فیلم بریتانیای سال پیشتاز شد. موریفاید کلارک که در بخش بهترین بازیگر زن نامزد شد در بخش بهترین بازیگر بریتانیایی ایرلندی نیز به عنوان نامزد، جای گرفت. «سن ماد» پیش از این با اکران در بریتانیا و ایرلند توانست جایگاه دوم فروش را پس از «اعتقاد» نولان، از آن خود کند.

«راکز» به کارگردانی سارا گاورون با ۶ نامزدی و فیلم «سرزمین آواره‌ها» ساخته کلویی ژائو ۵ نامزدی را به نام خود کرد. کمدی سیاه «زن جوان نویددهنده» ساخته امرالد فنل نیز دیگر اثر ساخته یک کارگردان زن بود که موفق به کسب ۴ نامزدی شد. دیوید فینچر با فیلم «منک» و استیو مک‌کویین با فیلم «عاشقان راک» هر یک ۴ نامزدی کسب کردند.

نامزد بهترین بازیگر مرد، چادویک بوزمن برای «بلک باتم ما رینی» ونامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد چادویک بوزمن فقید برای «۵ قطره خون» است.

در بخش بهترین کارگردانی، رز گلس برای «سن ماد»، دیوید فینچر برای «منک»، کلویی ژائو برای «سرزمین آواره‌ها»، کوین مک‌دونالد برای «موریتانیایی»، استیو مک‌کویین برای «تبر کوچک» و در بخش بهترین فیلم‌های خارجی زبان «درباره بی‌کرانگی» از سوئد، «دور دیگر» از دانمارک، ، «جمعی» مستند رومانیایی، «بینوایان» از فرانسه، «میناری» از آمریکا نامزد هستند.

نامزدهای بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ از نظر حلقه منتقدان فیلم لندن، فیلم‌های «درباره بی‌پایانی»، «جمعی»، «من به پایان چیزها فکر می‌کنم»، «عاشقان راک»، «موریتانیایی»، «میناری»، «سرزمین آواره‌ها»، «زن جوان نوید دهنده»، «راکز» و «سن ماد» هستند.

حلقه منتقدان فیلم لندن با بیش از ۱۲۰ عضو که از نشریات و رسانه‌های بریتانیا انتخاب شده‌اند، هر سال بهترین‌های سال را انتخاب می‌کنند.نامزدها به صورت آنلاین توسط بازیگران دارسی شاو و هنری لویدهیوز اعلام شدند و برندگان این جوایز ۷ فوریه (۱۹ بهمن) به صورت مجازی معرفی می‌شوند.

هالیوودریپورتر