هنروتجربه: تایلر پری و و موشن پیکچر تلویژن فاند توسط آکادمی اسکار به‌عنوان دریافت‌کننده جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت امسال معرفی شده‌اند.

به گزارش سایت هنروتجربه، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد تایلر پری بازیگر، کارگردان، نویسنده و کارگردان آمریکایی و موشن پیکچر تلویژن فاند در نود و سومین دوره جوایز اسکار، جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت را دریافت خواهند کرد. جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت که امسال در مراسم بخش اصلی جوایز به برگزیدگان اهدا می‌شود، برای تقدیر از خدمات چشمگیر در راه اهداف انسان‌دوستانه در نظر گرفته شده است.

از جمله فعالیت‌های پری ۵۱ ساله می‌توان به ساخت ۲۲ فیلم سینمایی، ۱۳ سریال تلویزیونی و بیش از ۲۰ نمایشنامه تئاتری نام برد. پری به خاطر دستاوردهای بی‌سابقه در تلویزیون و تعهدش به ارایه فرصت‌ها به جوامع به حاشیه رانده‌شده از طریق برنامه‌های دربرگیرنده، فعل‌وانفعال، استخدام و ابتکارهای انسان‌دوستانه شخصی و اعمال شده از طریق بنیاد پری برای دریافت این جایزه انتخاب شده است. استودیوی او در آتلانتا با تبدیل شدن به نخستین مرکزی که کار خود را با اتخاذ رویکرد «قرنطینه کمپ» پس از اوج اولیه کووید -۱۹ دوباره آغاز کرد خبرساز شد. پری به خاطر فعالیت‌های انسان‌دوستانه خود پیش از این توسط آکادمی تلویزیون امی، جوایز انتخاب مردم و نشریه ورایتی نیز تقدیر قرار گرفته بود.

صندوق فیلم وتلویزیون اولین سازمانی است که جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت را دریافت می‌کند. تا پیش از این ۳۹ فرد این جایزه را گرفته‌اند که آخرین آن‌ها جینا دیویس بازیگر آمریکایی بود. هیئت‌رئیسه آکادمی فقط برای امسال قوانین را تغییر و اجازه داد جایزه جین هرشولت دو برنده داشته باشد و یکی از آن‌ها یک سازمان باشد.

نود و سومین دوره جوایز اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

ورایتی