هنروتجربه: مستند «چندمین چنار» به کارگردانی مهدی باقری و تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری جمعه ۲۶ دی ماه در موزه سینما به نمایش درآمد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی موزه سینما، علیرضا شجاع نوری ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: «فیلم «چندمین چنار» را بر اساس داستان خاطرات پدر یکی از دوستانم ساختیم. به این شکل که از میدان راه آهن قرار می‌گذاشتند و به عنوان مثال، چنار هفدهم را انتخاب می کردند و زمانی‌که به آنجا می رسیدند، بررسی می کردند که در اطراف آن چنار چه چیزهایی قرار دارد و در مورد آن صحبت می کردند و این کار را تا جایی که توان داشتند، ادامه می دادند تا به چنارهای زیادی برسند».

او ادامه داد: «افتخار می‌کنم در شهری زندگی می‌کنم که انسان‌هایی هستند که می‌خواهند، قدمی برای شهرشان بردارند؛ قدم‌های مهمی که قطعا در آینده ثبت خواهد شد».

در ادامه مهدی باقری کارگردان فیلم نیز گفت: «امروز شاهدیم چنارهای خیابان ولیعصر کمتر و کمتر شده‌اند، به همین دلیل  قراری گذاشتیم با چنار هفده هزارم و از میدان راه آهن شروع به شمردن چنارها کردیم تا به میدان تجریش رسیدیم. در این راه صد ساله، هزاران خاطره به دست فراموشی سپرده شده است و برای اینکه به خاطره هفده هزارم برسیم، با خیابان هم‌سفر شدیم و از او گفتیم».

در خلاصه داستان «چندمین چنار» آمده است: «در دورانی که همه جا تعطیل است، خیابان ولیعصری را می‌بینیم که کسی از آن نمی‌گذرد، ولی صدای آدم‌های غایب را به عنوان راوی روی تصویر می‌شنویم».